Над майданом Шевченка зазвучали тужливі слова пісні «Плине кача», на фасаді Музею історії Надвірнянщини демонструвалися кадри подій на київському Майдані річної давності - саме так розпочалося відкриття меморіальної дошки пам'яті Героям Небесної сотні в Надвірній.
Площа перед музеєм була заповнена людьми, які прийшли вшанувати пам’ять загиблих на Майдані. Меморіальну дошку встановили на стіні. На відкритті були присутні учасники Революції Гідності, бійці – учасники АТО, бійці Надвірнянської самооборони, духовенство, представники районної та міської влади, громадськості району, студенти Надвірнянського коледжу. На відкриття запросили сестер Героя України Василя Шеремети – Ганну, Надію та Дарію, батьків Героя України Романа Гурика – Ірину і Миколу. З імпровізованої під барикаду сцени дійство вела Тетяна Пришляк. Активісти майдану принесли бочки, автошини, дрова, розпалили багаття та спорудили сцену – зверху сцени встановили прапор, привезений з майдану. Били в бочки та палили багаття. В почесній варті біля стели стали учні Прикарпатського військового ліцею. Шеренга ліцеїстів з смолоскипами вишикувалася перед меморіальною дошкою. Ліцеїсти зняли з меморіальної дошки полотно та засвітили перед нею лампадки. Після цього священники прочитали молитву за полеглих героїв та посвятили стелу.
До присутніх звернулися отці-декани УГКЦ Іван Качанюк та УПЦ КП Олег Траско, які зазначили, що завдяки щирій вірі і молитві та Божому заступництву українці змогли відстояти свої переконання рік тому, повалити ненависну владу і тепер переможуть московського ворога у визвольній для нас війні. Духовні отці в своїх виступах висловили спільну думку: «Герої майдану, пам'ять яких сьогодні вшановуємо, - захищали право українців на демократію, свободу та європейське майбутнє України. Боротьба продовжується. Знову гинуть люди. Але сьогодні люди вже зі зброєю в руках, а тоді кращі з нас з голими руками пішли і здобули свободу. Ми не маємо права не завершити цю справу до кінця, не маємо морального права здаватися, не маємо права не боротися, тому, що Бог велів захищати свою Батьківщину. Найважливіше, що ми зможемо зробити для загиблих героїв - для всієї Сотні Небесної і тих, які загинули на Сході України – це не забувати їх і молитися за них». Керівники району та міста поклали живі квіти до стели. Хвилиною мовчання присутні вшанували загиблих на Майдані.
Після того до слова запросили майданівця, який був жорстоко побитий провладними «беркутівцями» 18 лютого і дивом залишився живим - Тараса Угринчука. Він звернувся зі словами подяки і підтримки до сестер Героя України Василя Шеремети та вручив їм квіти. Свій виступ майданівець і учасник АТО, боєць батальйону «Крук» Андрій Лисканюк присвятив батькам Романа Гурика та всім, чиї рідні загинули на майдані та під час війни на Сході України. Букети батькам Романа вручили бійці батальйону Ярослав Сушириба і Олег Туєшин.
Громада міста поклала до меморіальної дошки квіти та запалила лампадки. Завершилися урочистості спільним виконанням Гімну України. Після завершення урочистостей священники освятили позашляховик, який буде направлено в зону АТО.
Сама пам'ятна дошка виглядає наступним чином: на центральній дошці зображено Тризуб та надпис «Герої не вмирають», а дошки з прізвищами Героїв Небесної Сотні встановлені з двох сторін обабіч центральної.
Необхідно подякувати всім, хто доклав свою працю до виготовлення та відкриття пам'ятної дошки.
Ідею встановлення подав міський голова Зіновій Андрійович, який фактично взяв на себе вирішення основних питань з виготовлення меморіальної дошки. Ескіз дошки було виготовлено молодим, талановитим, але вже досвідченим дизайнером Ольгою Голуб, яка узгодила технічні деталі ескізу з головним архітектором району Тарасом Угринчуком. Над сценарієм урочистостей працював оргкомітет в складі Ольги Багрійчук, Тетяни Пришляк та сестри Тадеї.
Бюджетна комісія районної ради оперативно прийняли рішення про пере- направлення коштів в сумі 47,6 тис. грн. з «Програми розвитку місцевого самоврядування» для відділу культури райдержадміністрації з метою термінового ремонту фасаду музею Надвірнянщини.
З ініціативи колективу міської ради свої одноденні заробітки на виготовлення пам'ятної дошки перерахували: апарат міської ради, працівники дошкільних навчальних закладів міста, колективи КП «Надвірнаводоканал», КП «Надвірнянський житловик». Також одноденний заробіток перерахували працівники управління соціального захисту райдержадміністрації та територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
Окрему подяку заслуговує підприємець Василь Турів та його працівники, які без передоплати в стислі терміни та складні погодні умови провели ремонт фасаду музею та підприємець Тарас Гречко, який виготовив гранітні плити та зробив надписи на них.
Також великих зусиль доклали працівники КП «Надвірнакомунсервіс», які очистили площу від снігу, упорядкували та облагородили територію.
Дякуємо організаторам, всім хто долучився до виготовлення пам'ятної дошки та громадянам району, які взяли участь в урочистостях.
Та найвища дяка тим, хто поклав своє життя за майбутнє України та зараз відстоює незалежність нашої держави.
Герої не вмирають!
Слава Україні!