У Рогатині за 199 тисяч купили систему електронного голосування. І вже навіть протестували
Минулого тижня у Рогатині пройшла сьома сесія міської ради. Це засідання було для депутатів незвичним, адже вперше голосування пройшло за допомогою спеціальної системи голосування.
Тож замість поіменного голосування й великих тек - у кожного в руках планшет з трьома кнопками: «За», «Проти», «Утримався». А для того, щоб переглянути проєкт рішення не потрібно перелистувати гори паперу, достатньо обрати з переліку необхідний файл і вся інформація демонструється на екрані. Чи буде такий технічний прогрес в управлінській сфері корисним – старалися дізнатися депутати, спробувавши систему електронного голосування «ГОЛОС» у тестовому режимі.
"Саме у такий спосіб було ухвалено й рішення щодо впровадження електронного голосування. Звісно, нині цю інноваційну систему лише тестують, але депутати вже помітили низку переваги. Її використання значно пришвидшить процес голосування. До прикладу, 397 питань цієї сесії розглянули менш ніж за 1,5 години", - кажуть в Рогатинській міськраді.
У кожного депутатів є свій планшет з питаннями на розгляд. Додому ґаджет ніхто не носить, його можна отримати перед засіданням, відтак - ввести логін і пароль, щоб зареєструватися. На голосування дається 20 секунд, після чого на великий екран виводяться поіменні результати. Крім того, під час роботи сесії чи постійної комісії депутати мають під рукою повну інформацію про всі документи, які розглядаються на сесії, чітко бачать за що голосують. На планшетах в зручній формі виводяться тексти проєктів рішень, їх автори, додатки, запропоновані поправки, висновки постійних комісій, а під час голосування виводиться повідомлення "за що саме зараз голосується", результат голосування, поіменні результати ВСІХ проведених раніше голосувань, нормативні документи ради, тощо. У будь-який момент депутат може відгортати також архів рішень, нормативних документів ради (регламент, положення) та інших документів, внесених модератором в систему. Також відтворюється інформація про хід засідання, тексти проєктів рішень та додатки до них, внесені поправки і їх авторів, висновки комісій, результати попередніх голосувань (загальних, поіменних, пофракційних).
Втім, на процедурі голосування функція системи не обмежується, з допомогою «ГОЛОС» можна записатися на виступ, внести пропозиції до порядку денного тощо. Ще одним із плюсів системи є економія паперу і моментальна архівація всіх документів.
"Варто зазначити й те, що «ГОЛОС» легко і швидко інтегрується із офіційною сторінкою міської ради, тож у майбутньому рогатинці зможуть стежити за процесом голосування онлайн. Тож, якщо система вдало пройде тестування, поіменне голосування на сесіях міської ради здійснюватиметься шляхом використання цього апаратно-інформаційного комплексу", - йдеться на сайті міської ради.
За інформацією "Прозоро", така система з 27 планшетами обійшлася Рогатину у 199 тисяч гривень. Купували за спрощеною процедурою. На тендер подався лише один учасник - підприємець з Львівщини Василь Журавінський. Відтак, саме він і переміг. Договір підписали 11 березня, а вже за тиждень - 18 березня депутати протестували "ГОЛОС" на сесії, пише Бліц-Інфо.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!