У роковини депортації кримські татари покладають квіти і моляться в Криму


18 травня кримські татари приходять до пам’ятних місць в анексованому Росією Криму, щоб вшанувати пам’ять жертв депортації 1944 року.

Як повідомляє голова ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедляєв, вранці в Джанкої кримські татари поклали квіти до пам’ятного знаку і меморіальної дошки на будівлі вокзалу, а також провели молебень, пише Радіо свобода.

За його інформацією, такі ж заходи відбулися в Первомайському, в Кіровському районі.

Заступник голови Меджлісу кримських татар Ільмі Умеров повідомив про те, що близько 7 години ранку разом з сином поклав квіти до меморіальної дошки на Бахчисарайському залізничному вокзалі.

«Хочеться відзначити, що ми були далеко не перші, кілька букетів там вже було. День пам’яті не можна ігнорувати, хоч як би цього хотіла окупаційна влада», – написав Умеров у Facebook.

18 травня 1944 року почалася депортація сталінським режимом із Криму близько 200 тисяч кримських татар. В Україні ця депортація визнана геноцидом. Цей день, 18 травня, в Україні вшановують як День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Крім того, після незаконної окупації Криму Росією навесні 2014 року 18 травня визначене також як День боротьби за права кримськотатарського народу.

У Києві і по всій вільній території Україні відбуваються численні заходи: мітинги, тематичні уроки у школах, присвячені роковинам депортації кримськотатарського народу. Жертв депортації згадують і за кордоном.

У Криму з нагоди роковин депортації щороку відбувалися масові заходи, зокрема, жалобний мітинг у центрі Сімферополя. Але після початку окупації півострова Росією навесні 2014 року такі акції заборонили.

Зокрема, й цього року, повідомив в інтерв’ю Крим.Реалії перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, регіональні меджліси у Криму отримують відмови від підконтрольної Росії влади в узгодженні жалобних заходів до роковин депортації кримських татар 18 травня.