В Івано-Франківському драмтеатрі представлять виставу-терапію "Сталкери"


9 березня о 18 годині в Івано-Франківському музично-драматичному театрі відбудеться одна з найочікуваніших мистецьких подій року - показ вистави "Сталкери".

Вистава уже презентувалася у Франківську під час фестивалю сценічних мистецтв. Проте, як запевняє автор з того часу вистава стала більш м’язистою і актори почали грати з більшою енергетикою, інформує кореспондент Бліц-Інфо.

За словами режисера вистави Стаса Жиркова, в кожному місті глядач зовсім інакше сприймає цю виставу.

"Що ж стосується Сталкерів, то це вистава про людей, які зависли десь між "совком" та Єропою, які весь час мріють втекти із "зони". Мешканці Києва і Франківська по-різному сприймають те, що відбувається на сцені Проте це допомагає нам краще зрозуміти один одного", - вважає автор.

Головну роль у "Сталкерах" грає відома акторка з Івано-Франківська Ірма Вітовська. Як розповідає Ірма, коли вона прочитала п'єсу, то сказала "такого не буває", адже всю кар'єру, вона дуже хотіла зіграти таку роль. 

"Я називаю цю роль - сповідь. Адже все, що говорить баба Пріся - те все начинено в мені. Чи то бачення минулого, чи то діагнози теперішнього, відштовхуючись від минулого. Мабуть тому, я усвідомлено говорю ті речі, які закладені автором. Це дуже важливо, адже ти не тільки доносиш слова автора, а й передаєш свій власний біль", - поділилася переживаннями Ірма Вітовська.

Особливістю вистави є те, що Вітовська грає 86-річну бабусю без жодного гриму. Окрім того за словами Ірми на виставі вона одягнута у хустку й кофту своєї бабусі з Івано-Франківщини. 

Варто зауважити, що і автор і актори переконані, що ця вистава є своєрідною "терапією" для мешканців Сходу і Півдня, яка допоможе об'єднати Україну.

"Для мене архіважливо возити цю виставу також на Схід і Південь. Ця вистава написана за півроку до Майдану і в бабі Прісі закладена "Касандра", яка віщує ці події. І коли це все сталося у мене був шок. Чому терапія?  Адже це вистава домайданна, а на тих територіях у всіх бідах винять саме Майдан. Ці люди залишилися в тій домайданній історії і законсервувалися. Вистава може розповісти їм, в якому часі вони існують. І через бабу Прісю та той безпредел і самосуд, про який вона говорить, вони зрозуміють, що Майдану не можливо було уникнути. Це можливість склеїти народ. Тільки коли ми повернемо людей - тоді повернемо територію і не інакше. В іншому випадку це буде тягнутися дуже довго", - переконана Ірма Вітовська. 

За словами Ірми Вітовської це є специфічна вистава, яка межує з правдою нашого життя. Адже тут показані три покоління .які зараз є у нашому суспільстві: бабуся - яка готова до всього, донька - яка боїться щось змінювати і внук (котрий символізує молодь на Майдані) - який готовий до змін, проте не має опори.

Також автор пояснив чому вистава називається саме "Сталкери". За його словами вистава не має жодного зв'язку з однойменним твором.

«У п’єсі присутні сталкери, як представники зовнішнього світу. Проте є і внутрішні сталкери. Малий є сталкером, який досліджує світ поза зоною. А баба Пріся – сталкер, яка досліджує увесь світ»- пояснив Жирков.