Сьогодні відбулась презентація оновленого об’єкту станції аерації КП «Івано-Франківськводоекотехпром», в селі Ямниця Тисменицького району Івано-Франківської області.
Роботи з “Реконструкції каналізаційних очисних споруд м. Івано-Франківська” здійснювались в рамках впровадження спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту «Розвиток міської інфраструктури в Україні», що фінансується з Позики Світового банку.
Загалом вартість виконаних робіт перевищила 6 мільйонів євро, з яких 4 мільйони євро витратили на закупівлю нового імпортного та вітчизняного обладнання. Замінили практично все застаріле та зношене обладнання очисних споруд, передає кореспондент «Бліц-Інфо».
«Оскільки значна частина міста Івано-Франківська має загально сплавну систему каналізації, то на очисні споруди потрапляє весь бруд та пісок з доріг та тротуарів, особливо після дощів. Відповідно, не маючи спеціального обладнання для його відокремлення, пісок пошкоджував технологічне обладнання і цим зменшував його експлуатаційний період», - розповів генеральний директор КП «Івано-Франківськводоекотехпром» Микола Саєвич.
На підприємстві також очікують на зменшення споживання енергоносіїв до 20-25%. Для цього в майбутньому планують замінити найбільш енергоємне обладнання – машини для подачі кисню, та автоматизувати їхню роботу.
«Раніше у нас працювали дві повітродувки потужністю по 400 кВт кожна, а тепер у нас поставлені 4 сучасні машини по дві потужністю 150 кВт та 115 кВт. Крім того, завдяки встановленню локальної автоматичної станції потужність їх роботи буде автоматично регулюватись в залежності від потреб в той чи інший час», - запевняє головний технолог КП «Івано-Франківськводоекотехпром» Микола Вабіщевич.
За час «Реконструкції каналізаційних очисних споруд» було використано 6038 кубічних метрів бетону, прокладено 12 346 метрів кабельних ліній, використано понад 230 тон арматури та встановлено 1831 метрів труб.
Як зауважив міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус, який завітав на презентацію, це вагома інвестиція в економіку та екологію.
«В плані екології це дуже серйозна інвестиція. З такими очисними спорудами, які місто мало до реалізації цього проекту в Європі ми не потрібні. А з тими, що зроблені зараз ми можемо сміло говорити про очисні споруди європейського зразка. Тобто проведені роботи - це інвестиції в першу чергу в наше навколишнє середовище», - запевнив Віктор Анушкевичус.
Зараз завершений перший етап робіт. В майбутньому на підприємстві планують продовжити роботу з модернізації очисних споруд. Оскільки Івано-Франківськ увійшов до десятки міст, що потрапили до нового проекту Світового банку «Розвиток міської інфраструктури-2».
Під час реалізації другої частини проекту «Будівництво лінії обробки мулу» передбачається отримання біогазу з осаду, який в подальшому використовуватимуть для виробництва електроенергії до 3 мільйонів кВт год за рік. А в результаті зневоднення осаду можна буде зменшити кількість мулу, який утворюється в результаті очищення стічних вод у 50 разів та знизити на 80% викиди метану в атмосферу.