В Івано-Франківську з нагоди 100-літнього ювілею згадували присягу Січових Стрільців
Сьогодні відбулось засідання круглого столу з нагоди 100-річчя присяги легіону Січових Стрільців на тему: "Вірно служитиму Рідному Краєві".
Захід був організований Громадським інститутом аналітики, Інститутом історії, політології та міжнародних відносин та за сприяння департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Івано-Франківської ОДА.
Сто років тому, 3 вересня 1914 року, Січові Стрільці склали присягу на вірність українському народові, чим докорінно змінили уклад, який існував в тогочасній Австро-Угорській імперії. Військові присягли на вірність не Австрії, а рідній Україні, поклявшись захищати її до останньої краплі крові.
Головною ідеєю створення легіону була боротьба за суверенність держави. Це українська збройна формація, яка відстоювала право українців на свободу та незалежність. Січові Стрільці показують нам не тільки те, що ми просто маємо шанс на державу, а й те, що ми повинні боротись за неї та за її соборність.
За словами громадського аналітика Віталія Перевізника, сьогоднішній круглий стіл присвячений 100-річчю з дня присяги, коли українські січові стрільці дали унікальну присягу, передає кореспондент "Бліц-Інфо".
«Патріотизм і щира відданість Україні були визначальними в діяльності легіону. Тому роль Січових Стрільців в історії України унікальна», - зазначив аналітик.
Як розповів один з організаторів круглого столу доктор політичних наук, професор ПНУ імені В. Стефаника Іван Монолатій, сьогодні можна провести паралелі з тими подіями, які відбуваються зараз і тими, які були сто років тому.
«Історичні уроки мають нас чомусь вчити. Якщо ми братимемо їх до уваги, то це дасть нам змогу зберегти нашу українську державу, оскільки українці зараз, як і тоді, хочуть бути самостійними та незалежними на своїй землі. Пригадавши події столітньої давнини ми побачимо, що молоді хлопці тоді знали, що вони можуть не повернутися з поля фронту. І вони були свідомі того, що вони можуть і мають віддати своє життя за волю України. Тож зараз, зважаючи на події в країні, нам потрібно брати з них приклад», - зауважив професор.