За традицією, започаткованою у 2005 році, в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відзначили День університету.
З цієї нагоди викладачів та студентів закладу вітали випускники, науковці, відомі працівники нафтогазової галузі, колеги з інших університетів, представники влади.
«Івано-Франківський національний технічний університет нафти й газу уже майже півстоліття успішно готує високопрофесійні кадри, які забезпечують розвиток енергетичної галузі нашої держави. За цей час він став потужним навчальним і науковим центром, – наголосив у своїй вітальній промові голова облдержадміністрації, випускник університету Олег Гончарук. – Переконаний, що колектив університету на чолі з ректором Євстахієм Крижанівським і надалі робитиме вагомий внесок у розвиток науково-технічного потенціалу як нашого краю, так і держави в цілому Бажаю вам всім натхнення, творчого оптимізму, професійних успіхів, здобутків, міцного здоров’я».
Зауважимо, що сьогодні в національному технічному університеті нафти і газу, єдиному в Україні вищому навчальному закладі нафтогазового профілю навчається понад 10 тисяч студентів, працюють більш ніж 800 викладачів, з яких 100 є докторами наук та професорами. В університеті пишаються тим, що серед викладачів – 19 лауреатів Державної премії України в галузі науки і техніки, 500 винахідників, 20 осіб, які мають почесні звання. Випускники Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, яких за всі роки функціонування закладу нараховується 47 тисяч осіб, застосовують свої знання на практиці у промисловості, на державній службі, в Збройних силах України.
В університеті постійно дбають про удосконалення навчальної бази, зокрема цього року, як розповів проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку Олег Дзьоба, створили лабораторію бурових промивальних рідин. У освітньому закладі працює міжнародний тренажерний буровий центр, на базі якого здійснюється навчання та сертифікація буровиків за найвищими стандартами. Прикарпатські студенти щорічно проходять наукові стажування в Польщі, Німеччині, Туреччині, Румунії, Австрії, Чехії, Греції, Індії, Канаді.
«Програмою університету передбачено досягнення статусу дослідницького, – зазначив, виступаючи на урочистостях з нагоди Дня університету, ректор, член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук, професор Євстахій Крижанівський. – Критерії, за якими надається цей статус, базуються на таких засадах: розгалужена інфраструктура, міждисциплінарність освіти і науки, забезпечення високоякісної підготовки докторів наук, рівень інтеграції у світовий науковий простір, місце в галузевих національних та міжнародних рейтингах, закордонна співпраця».