Вбивство міліціонера. У справі змінили вже восьмого прокурора, адвокат – на лікарняному
Апеляційний суд Івано-Франківської області нині мав продовжити розгляд апеляційної скарги по справі вбивства Тараса Вирсюка. Нагадаємо, у квітні 2014 року на Івано-Франківщині сталося резонансне вбивство — на Снятинщині знайшли мертвим міліціонера Тараса Вирстюка.
Справу розглядали у суді більше року і лише в листопаді 2015-го оголосили вирок. Коломийський міськрайонний суд за цей злочин засудив Ігоря Винничука та Ігоря Слободяна - обом дали по 14 років, але рідні загиблого вважають такий вирок надто м’яким, пише Репортер
У суді мали допитати повторно свідка Кваснюка.
“Знову прокурора замінили, бачу. А в зв’язку з чим? Я так розумію, що ви не в курсі, що тут відбувається?”, – спитав головуючий суддя Володимир Гандзюк.
На це прокурор Юлія Баландіна знизала плечима та сказала, що справу трохи знає.
За словами Ганни Вирстюк, матері загиблого, прокурора у справі замінили вже увосьме.
Нагадаємо, 26 квітня 2014 року Тарас Вирстюк вийшов із дому на роботу в Снятинський райвідділ міліції. Проте на службу він не потрапив, як і додому. Його знайшли мертвим через два дні, з ознаками насильницької смерті — в потічку між селами Кулачківці та Вишнівка Снятинського району.
За матеріалами справи, вранці у день вбивства обвинувачені проїжджали село Балинці Снятинського району на мікроавтобусі та побачили чоловіка у міліцейській формі, який стояв на зупинці. Запропонували підвезти — той погодився. Між чоловіками у салоні виникла суперечка. Водій повернув на польову дорогу, зупинився в урочищі Середнє. Чоловіки вийшли, конфлікт продовжувався. Міліціонера вдарили ножем у ногу, потягли до струмка, де двічі вдарили ножем у груди. Тіло залишили, а самі втекли.
Суддя сказав, що отримав клопотання від адвоката Ірини Мнишенко, яка не змогла прийти на засідання. Вона захищає обвинувачених, другий адвокат сторони обвинувачення – Василь Василаш – прийшов.
Мнишенко повідомила, що перебуває на лікарняному, тому просить перенести судове засідання, але дату призначити не швидше, ніж 18 березня.
Гандзюк запропонував вирішити, чи продовжувати розгляд справи без одного з адвокатів. Прокурор, обвинувачені та їх захисник просили відкласти розгляд. Потерпілі, тобто рідні загиблого, просили справу все ж розглянути нині.
“Можемо продовжувати. Є два адвокати і це не перше слухання, – кажеОлександра Німчук, сестра загиблого. – Адвокат прекрасно володіє матеріалами справи, тому відкладати справу через те, що немає другого адвоката, вважаю недоречним”.
Врешті суд вирішив перенести розгляд.
“І ще, з прокурорами розберіться, – додав Гандзюк. – У нас не може прокурор змінюватися на кожному засіданні. Яке це тоді буде підтримання обвинувачення і об’єктивний розгляд справи? Я не знаю, що там у вас сталося, але розберіться”.
“У нас просто всі роз’їхалися…”, – сказала Баландіна.
За словами матері загиблого, до смерті її сина причетні четверо людей. Усіх жінка вважає винними, адже, переконана, вони могли зупинити конфлікт.
“Винничук і Слободян сидять. Кваснюк у суді казав, що нічого не пам’ятає, що пішов раніше, нічого не бачив, бо був п’яний. А Маланчук бачив все, але одразу втік закордон — у Португалію, — говорить жінка. — Винничук спочатку зізнався, що мав ніж, показував, як наносив удари, що казав Слободянові “довершити справу”. Але уже перед вироком у суді він відмовився від цих слів, сказав, що не вбивав, хотів вийти “чистим”. Ще й придумав, що бив Тараса через ревність до дівчини. Винничук неодноразово вчиняв конфлікти у нашому селі, одному вибив зуби, іншому око”.
На наступному засіданні допитають свідка Кваснюка.