ВІЛ-інфікованих дітей з Прикарпаття вчать кулінарному мистецтву
У благодійному фонді «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» приділяють багато уваги як навчанню, так і дозвіллю дітей різних категорій. Дітям завжди пропонують нові цікаві та корисні види діяльності, які забезпечують всебічний розвиток і формування життєвих цінностей. Групові заняття педагога та психотерапевтичні групові заняття щомісячно проводяться і для ВІЛ-інфікованих дітей.
Під час таких занять діти отримують новий досвід, навички, якими пізніше можуть поділитися зі своїми рідними та друзями. Зокрема, діти вчаться спілкуватися один з одним, керувати своїми емоціями, розвивають мовлення, мислення, увагу, фантазію, виготовляють своїми руками цікаві і потрібні речі. Різноманітні практичні навички, як от приготування страв, піклування про старших, догляд за собою, які діти опановують на заняттях, допоможуть їм у самостійному житті.
За побутовими та матеріальними проблемами, дорослим досить часто не вистачає часу на те, щоб вислухати дитину, побачити її проблеми, показати свою любов та підтримку. Розуміння цього спонукало працівників Карітасу залучити батьків до участі у даних групових заняттях для того, щоб вони мали змогу поспілкуватися, поділитися своїми проблемами, отримати новий досвід, який зможуть перенести в повсякденне життя.
Нещодавно, у січні цього року під час групового заняття «Готуємо разом» діти опановували кулінарне мистецтво і разом з батьками випікали медові пряники. Заняття виявилось цікавим як для хлопчиків, так і для дівчат, як для дітей, так і для дорослих. Діти навчилися готувати тісто, робити смачні начинки для піци, випікати смаколики, робити солодку глазур і нею розписувати пряники. Не змогли встояти перед приготуванням і батьки. Вони охоче брали активну участь у готуванні, допомагали дітям цінними порадами. Найбільше тішило те, що всі наче у великій родині допомагали один одному, а потім всі разом пригощалися печивом, яке випікали своїми руками і планували заняття на наступний раз.
Цього тижня відбулася друга зустріч: поки діти займалися з психологом, їхні батьки під керівництвом педагога готували піцу для своїх дітей. Час минув швидко і корисно. Батьки спілкувалися між собою, ділились своїми проблемами та радощами, по-дружньому підтримували один одного. Позитивні емоції, тепла атмосфера, сміх дітей та дорослих лунали на кухні. Спільна робота згуртувала дітей з батьками.
Залучення дітей до приготування їжі навчить їх поважати те, що вони їдять і додасть їм впевненості у виконанні маленьких завдань для цілої родини.