Як доглядати за пилососом


Є багато різновидів пилососів, але всі вони однаково потребують ретельного догляду.

Своєчасне здійснення простих маніпуляцій дасть змогу пристрою ефективно виконувати свою роботу та слугувати довше.

Обов’язковий етап — чищення пилозбірника

Основна складова частина техніки — пилозбірник. До нього потрапляє увесь бруд, що збирає прилад. Очистити його просто. Достатньо висипати вміст у відро для сміття. Подальші дії залежать від типу ємності для пилу. Вона буває таких видів:

1. Мішок. Його звільняють після заповнення на третину чи половину. Одноразовий слід викинути разом зі вмістом та замінити на новий. Багаторазовий треба обережно витрусити й встановити на місце. Дуже важливо правильно скласти його та надійно закріпити, щоб бруд не потрапляв у середину пилосмока. Прати не можна — порушиться пропускна здатність матеріалу.

2. Контейнер. Його просто випорожняють після кожного прибирання. Він миється, але не обов'язково. Перед використанням слід ретельно просушити.

3. Аквафільтр. У контейнері перебуває вода, у яку потрапляє бруд. Після завершення роботи рідину виливають та ополіскують ємність. Потім витирають досуха, щоб не з’явився затхлий запах. 

Після очищення пилозбірника рекомендують проводити продування всього пристрою. Треба запустити його без фільтрів та шланги. Під час роботи слід перемикати потужність та добре потрусити, щоб висипати пил зі щілин. Бажано проводити маніпуляції на свіжому повітрі, якомога далі від людей. 

Власники вертикальних пристроїв для полегшення процесу чищення контейнерів можуть придбати станцію на сайті Eldorado.ua. Її можна знайти в розділі «Пилососи». Також у магазині легко підібрати змінні запчастини для помічників у прибиранні. 

Немає опису.

Не забуваємо про фільтри

Досить часто господині після завершення прибирання звільняють ємність від бруду, а на фільтр не звертають уваги. Це неправильно, бо його забруднення призводить до зниження сили всмоктування. Є два різновиди: мікрофільтр та випускний. Перший зазвичай виготовляють із поролону для захисту двигуна від пилу. Легко миється під проточною водою, а висихає природним способом без допомоги джерел тепла. Випускний не дає змогу частинкам сміття потрапляти знову до кімнати. Виробники часто використовують HEPA-фільтр. Потребує заміни раз на рік-півтора. 

Що не можна робити

Деякі помилкові дії під час догляду за технікою можуть вивести її з ладу. Щоб цього не сталося, не забувайте, що вологу треба збирати тільки мийним пилосмоком. HEPA-фільтр та мішок бояться контакту з водою. Мікровловлювачі не сушать за допомогою фену чи на батареї, а колбу пристроїв для сухого прибирання не заповнюють рідиною. 

Підтримувати техніку в належному вигляді не складно. Описані дії не займають багато часу. Натомість пилососи довго слугуватимуть.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!