Війна поставила перед бізнесом великі випробування. Більшості підприємств з прифронтової зони довелося перемістити виробництво в тилові регіони.
Щоб релокованому бізнесу було легше адаптуватися до нових умов, розширити корисні знайомства та знайти нові джерела постачання сировини, підприємці з восьми прифронтових областей відвідали крафтові виробництва на Коломийщині та Косівщині. Це вже другий бізнес-тур у рамках проєкту «Розвиток бізнес сектору України».
Зокрема навідалися до сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Чиста флора» у село Спас на Коломийщині, де виготовляють екологічно чисті трав’яні чаї, фітонапої, приправи та консервацію з ягід і грибів та корисні солодощі, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.
Власник «Stovpiuk Family Brand» Михайло Стовп’юк розповідає, що це сімейний бренд, який він започаткував близько 30 років тому. Зараз підприємство може похвалитися 120 видами продукції. Це все продають на внутрішньому ринку, а також експортують у країни ЄС. Серед найпопулярніших - різноманітні драже з меду, прополісу та карпатських ягід.
«Смаки є різні: чорниця, ожина, суниця, малина, прополіс. Це перша вітамінна цукерка з сублімованих карпатських ягід, без будь-яких консервантів та добавок. Окрім того, ми купуємо у наших бджолярів тільки високогірний карпатський мед. Дуже приємно коли цими цукерками смакують діти. Адже не кожна дитина хоче їсти мед чи пилок, а ці медові драже люблять»,- каже Михайло Стовп’юк.
Другим, не менш популярним продуктом кооперативу є карпатські чаї та фіто напої. Для їх виготовлення і фасування працює ціла лінія.
«Вся сировина місцева. У нас є фермери, які вирощують лікарські рослини: м’яту, ромашку, мелісу. Також організована заготівля високогірних дикоростучих лікарських рослин. Ми не використовуємо привозну сировину, це наша фішка»,- розповідає пан Михайло.
Окрім своєї продукції Михайло Стовп’юк дуже пишається унікальним домашнім музеєм травника-зільника. В ньому зібрані різноманітні артефакти.
«В давнину люди не мали грошей на лікарів, тож лікувалися у знахарів, які знали зілля. Рослини використовувалися як для лікування, так і для оберегів. Існували різноманітні збори, які використовувалися для лікування тих чи інших хвороб. Окрім того, були букети-обереги, які кидали на підлогу чи вішали на стіну. В цьому музеї можна наочно побачити, чим лікувалися, чим захищалися від злих сил наші предки»,- каже власник музею.
Хоча Коломийщина далеко від лінії фронту, підприємство змушене було адаптуватися до нових викликів.
«З початком війни ми зрозуміли, що треба рухатися вперед і далі працювати. Ми багато продукції почали віддавати для армії, переселенців. На фронт відсилали фіточаї, ягідні та чорні чаї. Оскільки воєнні дії вплинули на великі супермаркети, ми переорієнтувалися на невеличкі мережі, та інтернет-продажі. Зараз у нас працює 7 людей, але в залежності від потреб маємо резервних працівників, які згідно з трудовим договором виходять на роботу. Дуже багато людей виїхали за кордон і залишилися там, тож ми вивели з резерву старших жіночок, які залишились в селі»,- каже Стовп’юк.
На завершення Михайло Стовп’юк анонсував новий продукт – цілющий карпатський бальзам. Це буде бальзам на основі 29 корисних трав. Вже і назви придумали: Карпатський, Чорногора, Червона рута, Гуцулка Ксеня. Оскільки наша перемога вже близько, то підприємець задумується створити ще і Переможний бальзам.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!