19 листопада вся Україна відзначає день працівників гідрометеорологічної служби України, зокрема в Івано-Франківській бригаді тактичної авіації повітряного командування «Захід» це свято є чи не найважливішим, адже саме метеорологія є основою роботи Повітряних Сил та забезпечує їх успішну діяльність.
На сторінці Повітряного командування "Захід" Повітряних Сил ЗС України розповіли, як минає робочий день у військових метеорологів у Франківську.
– Робочий день у військових метеорологів триває цілодобово, для забезпечення бойового чергування, – розповідає начальник метеорологічної служби капітан Сергій Кушнір. – На це виділяються 2 особи: черговий синоптик та молодший метеоспеціаліст, недарма військових метеорологів називають ще чатовими погоди, адже вони постійно слідкують за її змінами і не залишають цієї справи ні на мить.
– Гідрометеорологічна служба веде спостереження за синоптичними процесами, які впливають на клімат та обробляє дані з метеорологічних станцій, ця процедура має назву радіозондування, – зазначає капітан Сергій Кушнір. – За допомогою неї проводяться ряд розрахунків для забезпечення безпечних польотів. Напередодні польотів метеоспеціалісти проводять детальні розрахунки та прогнозування, що забезпечує точність прогнозу та успішність виконання завдання. Оцінка та визначення погодних умов для подальших прогнозів проводиться за допомогою синоптичних карт та спеціальної техніки.
Проте народні прикмети ніхто не відміняв. Ведуться також спостереження за перельотами птахів з метою забезпечення безпеки польотів, враховується їх висота польоту та приблизна кількість.
– Точність прогнозування погодних умов складає 80-90%, що є на сьогодні високим показником, – каже офіцер. Додає. – Досягти результату 100% є практично неможливим через неточність у розрахунках, які повністю залежать від умов місцевості.
Прогнози в більшості випадків діють 2-3 дні, тобто є короткочасними. Вдень льотної зміни на прийнятті рішення на польоти начальник метеорологічної служби доповідає керівному та льотному складу синоптичну та орнітологічну обстановку на повітряну розвідку погоди.
У разі очікуваних небезпечних явищ погоди метеорологічна служба попереджає про їх небезпеку. Далі командир приймає рішення щодо проведення, переносу або припиненню льотної зміни. В залежності від метеорологічних умов приймається рішення, в яких умовах проводити польоти.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!