Ялинки, іграшки та віночки на дверях створюють незабутню атмосферу Нового року та Різдва. Особливе задоволення можна отримати, якщо власноруч виготовляти такі новорічні прикраси.
Сьогодні стало дуже модним бути eco-friendly. Адже люди розуміють, що багато речей, які ми використовуємо мають дуже короткий термін «життя» і швидко відправляються на смітник. Тож настав час екотрендів.
Новорічні екокомпозиції можна придбати готові, але це зовсім не обов’язково — їх можна зробити власноруч з хвої, гілок, квітів, новорічних іграшок, гірлянд, намиста, цитрусів, прянощів, цукерок, шишок, жолудів, свічок, сухоцвітів, моху, красивого паперу, тканини та стрічок, до того ж дуже бюджетно.
Тож кореспондентка Бліц-Інфо зібрала для вас кілька цікавих варіантів як без шкоди для природи і гаманця прикрасити свій дім до свят.
Прикраси з сухофруктів і дарів лісу
Якщо у вас є гарна фантазія і вільний час, можете виготовити цікаві прикраси власноруч. Тут в хід іде все – від дарів лісу до мандаринової шкірки. Тому такі ялинкові прикраси не лише гарно виглядають в інтер’єрі, а ще й наповнюють оселю духмяним ароматом.
Щоб зробити такі прикраси, вам необхідно спочатку виготовити петельку для стрічки, використовуючи плоскогубці. Потім потрібно вкрутити петельку в шишку, простягнути стрічку і можна приступати до оздоблення.
Можна залишити шишку в її звичайному вигляді. Можна прикрасити бантиком з атласної стрічки або мішковини. Також можна пофарбувати шишку повністю або лише її кінчики сріблястою або білою акриловою фарбою і присипати блискітками.
Жолуді також як і шишки дуже часто використовуються в новорічному декорі. Жолудь і сам по собі може стати непоганою прикрасою. Ви можете пофарбувати жолудь повністю або тільки шапочку акриловою фарбою і присипати блискітками або покрити горіх блискучою фарбою з балончика. Результат вас приємно здивує.
Прикраси з ниток і тканини
З фетру
На картоні малюють контур ялинки висотою близько 10 см, після чого вирізають його за допомогою звичайних ножиць. Вирізаний трафарет розкладають на фетрі, складеному вдвічі. За допомогою тонкого маркера обводять контур ялинки за трафаретом, після чого скріплюють тканину двома шпильками, щоб форма не зрушилася з місця.
Ялинку вирізують зубчастими декоративними ножицями. Паперовий рушник змочують у воді, потім укладають його на повстяне дерево, щоб серветка ввібрала в себе чорнило маркера й очистила фетр.
Тепер слід зшити дві деталі разом декоративним швом. Для цього вибирають нитки, забарвлення яких контрастно відрізняється від кольору ялинки. Обидві деталі складають, щоб їхні краї точно збігалися. Закінчуючи роботу, потрібно залишити не зшитим приблизно 2 см краю.
У кінці роботи до верхівки ялини прикріплюють петельку з нитки муліне. Вона буде служити держальником для прикраси. Набивають деревце ватою і зашивають незакінчений шов. Прикрасити іграшку можна стразами, які приліплюють клеєм.
Кульки з ниток
Вам знадобляться: ножиці, повітряні кульки, жирний крем (вазелін), будь-яка пряжа, клей ПВА, миска.
Розводимо клей ПВА з водою, приблизно 3:1. Замість клею можна використовувати цукровий сироп.
Надуваємо кульку потрібного розміру, перев'язуємо ниткою. Відмотавши необхідну кількість пряжі, кладемо її в миску на 5 хвилин. Змащуємо кульку жирним кремом і обмотуємо її пряжею.
Кульку повністю обмотуємо пряжею, поки вона не буде нагадувати кокон. Нитку відрізаємо і приклеюємо до кульки. Кулька має сушитись не менше доби. Поступово розв'язуємо повітряну кульку, обережно здуваємо її, після чого виймаємо її з кокона; прив'язуємо до кульки зверху мотузок для кріплення.
При виготовленні кульки можна використовувати пряжу (нитки) будь-якого кольору чи пофарбувати будь-якою фарбою чи блискітками (спреєм). Можна прикрасити кульку мішурою. Маленькі кульки повісити на ялинку, великими прикрасити приміщення.
Якщо вам не вдається намотати просочену клеєм нитку на кульку, можна намотувати суху нитку, а потім ретельно змастити її клеєм з допомогою пензлика чи губки.
Прикраси з паперу
Ці іграшки з паперу можуть прикрасити не тільки ялинку, але і вікно, рослину в горщику або будь-яку декоративну домашню композицію. До того ж можна самому вибрати їх колір і розмір. Цілком можливо за півгодини виготовити десяток паперових невагомих сніжинок.
Спосіб виготовлення:
1. Прямокутний аркуш паперу згортають у вигляді великого трикутника. При цьому залишається зайва смужка паперу, її відрізають за допомогою ножиць.
2. Великий трикутник згортають ще раз і отримують таку саму фігуру, але меншого розміру. Чим ажурніша буде майбутня сніжинка, тим частіше складають черговий трикутник. Це можна зробити від 3 до 8 разів, в залежності від початкового розміру паперового листа.
3. Паперовий трикутник міцно тримають в лівій руці так, щоб лист не розгортався. У праву руку беруть ножиці та відрізають 2-3 мм верхівки фігури. Зрізати можна рівно, півколом, або у вигляді дрібних зубців, спрямованих всередину.
4. Далі фігурні зрізи різної конфігурації роблять на боках трикутника. Це нескладно, але така робота вимагає терпіння, оскільки папір зібрано в кілька шарів, тому він погано ріжеться.
5. Остання операція — вирізання різних фігур на стороні трикутника, протилежній верхівці. Можна зробити звичайний хвилястий або зубчастий край. Більш вмілі майстри роблять глибокі розрізи різної форми.
6. Тепер залишається акуратно розгорнути сніжинку, що не завжди просто зробити. Паперові мережива дуже тонкі, тому працювати з ними потрібно дуже дбайливо. Виріб розправляють, до верхньої частини приклеюють або прив'язують тонку білу котушкову нитку, яка буде служити у якості держачка.
Вони можуть бути виконаними не тільки з білого паперу, але також з фольги або товстого прозорого поліетилену будь-яких забарвлень.
Дати друге життя використаним речам
Виготовляючи прикраси на ялинку з використаних речей, ви не лише весело проведете час, а й суттєво зекономите. Для таких прикрас можна використати все: старі лампочки, обрізки тканини, набридлу біжутерію та ін..
Сніговички
Цікаве оформлення лампочки можна зробити за допомогою старої рукавички. Вийде такий собі новорічний сніговичок. Для роботи потрібні акрилові фарби, рукавичка, клей, тоненька стрічка.
1. Перед фарбуванням лампочок, подбаємо про підставку, на якій їх сушитимемо.
У будь-якій коробці (можна з під цукерок) робимо два невеличкі перпендикулярні прорізи — хрестик — і вставляємо туди лампочку. Фарбуємо її у білий колір.
2. Поки лампочка сохне, з рукавички вирізаємо шапочку і шарфик.
3. Обв’язуємо лампочку стрічкою-петелькою, фіксуємо її клеєм.
У шапочці прорізуємо отвір, одягаємо її на лампочку, протягуючи стрічку. Зверху можна зшити помпон для шапочки. Зав’язуємо шарф. Малюємо сніговику личко, ручки, рукавички тощо.
з старих дисків
Старі непотрібні диски можуть знадобитися для створення новорічних іграшок. Для цього вам знадобиться прозора кулька або будь-яка новорічна кулька, яка втратила свій вигляд.
з старих газет та паперу
Можна обклеїти старі ялинкові кульки шматочками газети або нотного паперу.
з допомогою гудзиків
Новорічна випічка для прикрашання
У свята всі люблять випічку. Одночасно це хороша можливість створити незвичайні новорічні прикраси. Найпопулярнішими в цьому випадку є пряники на ялинці. Щоб вийшла цікава композиція, не потрібно великої майстерності.
Для прикраси гілок різдвяного дерева найпростіше виготовити звичайне пласке печиво. Найчастіше використовується форма сердечок різних розмірів, ялин, обриси янголят і тварин. Потрібно, щоб крім гарного смаку, така випічка була легкою, та не перевантажувала вагою гілки ялинки.
Також потрібно, щоб кожне печиво мало отвір, в який пізніше буде протягнута стрічка або нитка для держальника. Після того як тонкі пряники будуть вирізані, в сирій основі роблять наскрізні діри за допомогою дерев'яної палички діаметром близько 1 см.
Коли різдвяне печиво дістають з духовки, йому дозволяють охолонути, після чого наносять малюнки глазур'ю (білоюабо шоколадною). Гарячу масу поміщають в кондитерський шприц або грубий поліетиленовий пакет, у якого трохи зрізають краєчок куточка. Таке пристосування допоможе нанести тонкі малюнки. Можна зробити просту окантовку по краю, або ж що-небудь зобразити, наприклад сніжинки.
Крізь готове печиво протягують стрічки, і підвішують випічку на ялинку.
Як власноруч створити новорічний вінок?
Ошатні віночки вже стали звичною частиною святкового декору, адже вони є універсальними. Їх можна зробити практично із чого завгодно і вибрати для них будь-яке місце: повісити на вулиці або в приміщенні, на двері або вікно, над ліжком чи столом, на дзеркало або люстру, навіть просто поставити на тумбочку.
Для створення новорічного віночка знадобиться: картон, клейовий пістолет, шишки (можна замінити горіхами), гілочки сосни та яскрава стрічка.
Виріжте з картону коло діаметром 25 см (чим більше вінок, тим твердіша потрібна йому основа і більша кількість шишок.) Якщо у вас картон не дуже щільний, підготуйте два кола і склейте їх між собою. У колі виріжте серединку і розкладіть по картонному колу шишки. Деякі з них можуть дивитися на вас носиком, інші лежати боком. Головне, щоб вони якомога щільніше та охайніше заповнили простір. Приєднайте їх клейовим пістолетом. Проміжки між шишками заповніть гілочками ялинки (їх можна не приклеювати, оскільки з часом почне підсихати й осипатися хвоя, тож її можна буде легко прибрати, а коло з шишками використати знову наступного року). За смаком до композиції можна додати яскравості за допомогою стрічки: можна обгорнути по колу чи подекуди приклеїти бантики.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!