Замість канікул — реанімація, або до чого може призвести неуважність батьків
Просто на кам’яних сходах перед відділенням реанімації та інтенсивної терапії обласної дитячої лікарні сидить доволі молода пара. Очевидно, що подружжя. Чоловік час від часу тулить до себе згорьовану жінку. Виходить чергова медсестра й повідомляє, що стан їхньої дитини важкий, хлопець підключений до апарату штучного дихання.
У лікарні — палати, медперсонал, діти в ліжках. Ось під крапельницею малюк, якого кілька годин тому двічі вжалила змія, пише Репортер. На нозі чітко видно чотири сліди від укусів. Отрута ще не встигла зробити свою токсичну дію, оскільки батьки доправили дитину з Богородчанського району до лікарні впродовж першої години від часу травми. Вакцини проти зміїної отрути нема, але в лікарні виробили алгоритм надання допомоги. Малий, що наразі тихо спить, має пройти кілька сеансів у барокамері.
Поруч важко дихає гарний підліток. Нерухомий. Характерні трубочки свідчать про штучну вентиляцію легень. Широко відкритими очима незримо дивиться у стелю.
Завідувач відділення реанімації та інтенсивної терапії обласної дитячої лікарні Олег Курташкаже, що хлопець після падіння з четвертого поверху — дуже важкий.
«Понад третина пацієнтів нашого відділення влітку — після нещасних випадків, — каже лікар. — Це наслідки важких травм після ДТП, падіння з висоти, укусів тварин, утоплення, повішання, опіків, потрапляння сторонніх предметів до дихальних шляхів. Буває, що діти мають важку алергічну реакцію на укуси комах, коли від набряку звужуються дихальні шляхи».
Найважче з опіковими травмами в дітей до року, адже спричинити шок у них може навіть гарячий напій чи суп, який дитина вилила на себе. Після виведення з шоку малюків переводять до опікового відділення. Часто втрапляють у дорожні халепи підлітки на велосипедах і скутерах.
Особливе місце серед нещасних випадків посідають різні отруєння. Олег Курташ розповідає, що десь позаторік не вдалося врятувати життя матері й дитини, які лікувалися настоянкою мухомора. Часто малюки імітують дорослих, споживаючи необачно залишені ліки. Найгірші наслідки після отруєння гіпотензивними препаратами, для пониження тиску. Сезонний характер мають отруєння чадним газом, і єдина діюча в області барокамера, що є в цій лікарні, — якраз найкращий метод очищення організму.
Серед травм внаслідок ковтання сторонніх предметів найбільша загроза — від круглих батарейок. Вони подібні на монети й легко застрягають у стравоході. І не тільки перешкоджають диханню, але й дають хімічні опіки. Був випадок, коли батарейка роз’їла стравохід малюка.
За словами Олега Курташа, всі нещасні випадки серед дітей є результатом недогляду дорослих. Їх можна було уникнути. Якщо про загальне захворювання важко так сказати, то травмовані діти — вина батьків.