Тисячі людей без тепла. Очільник Франківська обурений роботою обленерго


На черговій оперативній нараді у міського голови нині було гаряче.

Під час звіту директорки Департаменту стратегічного розвитку Зореслави Гелеван стало відомо, що станом на ранок в Івано-Франківську зупинено рекордну кількість - 9 котелень, у зв’язку з перебоями електропостачання. Про це йдеться на сайті oper-info.

«Це Набережна, Пулюя, Тополина, Військових ветеранів, Бельведерська 61 та 49, Чубинського, Колодіївка, Джерельна. Також були звернення щодо теплопостачання. Наразі, станом на вчора, їх було 100. З 71 щодо відсутності опалення по стояку, решту звернень щодо рушникосушок», - відзвітувала директор Департаменту стратегічного розвитку, цифрових трансформацій, роботи зі ЗМІ, комунікації з мешканцями Зореслава Гелеван.

Заступник міського голови Руслан Гайда додає, питання із котельнею на Набережній вдалося вирішити частково. Вона працює тільки уночі, від 22.30 до 6 ранку. Вдень із запуском котельні є проблеми через нестабільну подачу електроенергії. Це неабияк обурило Руслана Марцінківа, адже, за власними спостереженнями, голова впевнений, світло подається вибірково. Хтось його має лише кілька годин на добу, а в когось його не вимикають.

«Чесно, я нічого не розумію. От вчора їду містом вчора вночі. В нас котельні відключаються, а ряд будинків в нас ніколи не відключаються. Я цього не розумію. І не розказуйте, що там критична інфраструктура. Це або гуртожитки там якісь, бо хтось там живе, або ще якась біда. Ну тобто в нас котельні, люди фактично мерзнуть. Мені складається враження, що відключають тільки бідних, а багаті всі зі світлом. Вибач, але скажу, це несправедливо. Мені складається враження - всі бідні райони: БАМ, Набережна, багато таких районів, де бідні люди живуть, їх всіх виключають. А всім багатим і там, де… вибачайте, скажу це прямо: там, де гуртожитки, де живуть правоохоронці, інші, їх не відключають. Чому така несправедливість? От чому така несправедливість?», - каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Також у ході діалогу між Русланом Марцінківим та представником Обленерго Ігорем Пархуцем, міський голова обурився, чому котельні та насосні станції не у списку критичної інфраструктури. Якщо саме ці об’єкти забезпечують життєдіяльність міста.

«Та вже Бог з ним, хай буде так. Але котельні… щоби люди хоч трошки в теплі були, особливо в тих районах, де люди не мають можливості індивідуального опалення. Бо я не розумію, всі кричать критична інфраструктура. Але насосні відключаються, котельні відключаються, то яка критична інфраструктура у нас працює? Люди задають це питання. І я теж питаю. Котельні відключаються, насосні відключаються, яка більша інфраструктура є? Ну крім військових об’єктів. І то військові об’єкти є різні», - обурився Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Наразі проблему вирішують, доповідає директор філії АТ «Центральна» «Обленерго» Ігор Пархуць. За його словами спільно з Теплокомуненерго енергетики попередньо пропрацювали механізм поділу котелень на підгрупи. Згодом, каже Ігор Пархуць, котельні, можливо, переведуть в окрему групу для створення однієї спільної черги, щоби зменшити їх відключення.

«Є об’єкти, які мають живлення постійне, це великої потужності котельні для прикладу такі, як є на Симоненка 3, на Тролейбусній, на Федьковича, які мають прямі живлення від високовольтних підстанцій. Ці котельні не попадають в графіки. Інші котельні, наприклад як Набережна 4, Пулюя 1, Хриплинська 11 – це невеликої потужності котельні, які живляться від трансформаторних підстанцій. Вони не мають прямих ліній і автоматично вони також попадають під вимкнення. Розуміємо, що справа зараз іде в сторону холодну, і будуть мінуса, відповідно, будемо доопрацьовувати, щоби схему не робити, щоби не вимикали тільки вночі, але щоби і вдень. Ми напрацьовуємо всі механізми. До прикладу, можливо, треба звести всі котельні в єдину групу, яка буде так і називатись: черга котелень. І вони будуть більш гнучкий графік відносно вимкнень. Над цим робота також ведеться», - резюмує директор філії АТ «Центральна» «Обленерго» Ігор Пархуць.

Далі про безпеку на дорогах Івано-Франківська. На оперативній нараді прозвітував також заступник начальника управління патрульної поліції в Івано-Франківській області Андрій Киричук. Зокрема у доповідача Руслан Марцінків поцікавився щодо проїзду на перехрестях Івано-Франківська у час відсутності електроенергії. Часто-густо водіям складно розминутись у години пік на проблемних ділянках дороги.

«Люди жаліються, що у вечірній час, і вранішній час дуже мало регулювальників, тобто мова йде на перехрестях основних, де великий рух. Тому що світло відключають, світлофори відключають, відповідно і рух… Яка станом ситуація? Може, ми вам чимось можемо допомогти? Купити тих жезлів, патиків? Може, їх не вистачає?», - запитує у головного патрульного Руслан Марцінків.

Водії, у разі якщо не працює світлофорний об’єкт, каже Андрій Киричук, повинні керуватись загальними правилами дорожнього руху: відповідно знаками та дорожньою розміткою. 

«Є 6 перехресть, де в першу чергу будуть виставлятись регулювальники, і 8 додаткових перехресть. Це менші перехрестя, де також будуть виставлятись регулювальники в разі повного вимкнення світла, у разі настання зовсім критичної ситуації в місті», - каже заступник начальника управління патрульної поліції в Івано-Франківській області Андрій Киричук.

За словами Андрія Киричука, кількість ДТП суттєво не зросла, утім все частіше під колеса автомобілів потрапляють пішоходи на переходах через відсутність світла в місті. Тому нагадує пішоходам про світловідбиваючі елементи на одязі задля власної безпеки. А ще це є пряма вимога правил дорожнього руху. І разі відсутності флікерів на одязі пішохода, порушник може сплатити штраф у розмірі 255 гривень.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!