Чи є підстави для скасування рішення облради?


Скасувати або переглянути рішення обласної ради від 5 грудня 2014 року, яким затверджено межі с. Вовчинця Івано-Франківської міськради, просить від імені членів гаражного кооперативу «Соколи» його голова Ілля Лилик у зверненні до керівництва облради. Автори звернення вважають, що цим рішенням «порушено інтереси фізичних осіб — членів гаражного кооперативу та гаражного кооперативу «Соколи» в цілому», бо «земельна ділянка площею 6,22 га, на якій розташовані гаражі членів гаражного кооперативу (дал

Звернення членів ГК розглянули на засіданні постійної комісії обласної ради з питань розвитку села, аграрної політики, використання земель та регулювання земельних відносин, надали слово представникам цього гаражного кооперативу. З’ясувалося, що історія ГК «Соколи» бере початок від його реєстрації у 2004 році, коли за рішенням Івано-Франківської міської ради тимчасову гаражну стоянку було перетворено на гаражний кооператив, відповідно й відведено земельну ділянку для обслуговування гаражів. На той час ділянка площею 6,22 га була вже забудована приватними гаражами й використовувалась для їх обслуговування.

Але ж, як зауважив на засіданні комісії сільський голова Вовчинця Михайло Назар, на відміну від самих гаражів (а дехто із «соколів» збудував уже, причому самовільно, й капітальні двоповерхові споруди із житловими кімнатами або з різного роду виробничими приміщеннями, в яких працюють наймані робітники), земельні ділянки під ними не є власністю членів ГК — вони орендують ці ділянки. Твердження авторів звернення, що ті 6,22 га сільська рада, мовляв, неправомірно включила в загальну її площу 767,42 га «на підставі нібито погодженого у встановленому порядку проекту землеустрою», М. Назар спростував контраргументами.

Насамперед тим, що згадане рішення міськради за позовом сільської ради суд визнав незаконним і скасував. А при формуванні проекту землеустрою на сесії Івано-Франківської міської ради було погоджено межі с. Вовчинця і паралельно на сесії Вовчинецької сільської ради погоджено межі м. Івано-Франківська. Цими ж межами визначено, що згадана ділянка землі під гаражами членів ГК «Соколи» входить до загальної площі сільської ради. Причому, як запевнив «соколів» та членів комісії сільський голова, генплан с. Вовчинця не передбачає зміни цільового призначення цієї ділянки. 

Ситуація з ГК «Соколи» вже давно набула ознак юридичного казусу. Адже поки вказане рішення міськради 2004 року було скасоване в судовому порядку, міська рада встигла у 2006-му вилучити в АТВТ «Родон» і передати ГК «Соколи» земельну ділянку в оренду терміном на рік. Той рік давно минув, але, як з’ясувалося, договір і далі правочинний, оскільки з припиненням його ГК не згоден і звернувся з відповідною позовною заявою до суду. Як кажуть юристи, справа перебуває «на касації». Уже понад вісім років. А ГК увесь цей час перебуває, образно кажучи, у підвішеному стані. і вина в цьому, вважають члени комісії, не рядових членів ГК, а його керівництва. Представники «Соколів» так і не змогли чітко відповісти на запитання заступника голови обласної ради Остапа Дзеси, яку конкретно норму Земельного чи Цивільного кодексів порушила облрада, приймаючи те рішення про затвердження меж населеного пункту. Як і на запитання депутатів, чи всі ті вісім років надходила державі (у міський або в сільський бюджет) плата за оренду земельної ділянки гаражним кооперативом. Тим часом понад півтори тисячі його членів нині щомісяця сплачують членські внески по  50 грн., і сума «набігає» чимала — цих грошей мало б вистачити не лише на оплату електроенергії та впорядкування території, яку займає ГК. 

При розгляді звернення ГК було враховано думки й пропозиції щодо шляхів вирішення порушених його громадськими активістами проблем сьогодення і майбутнього кооперативу як депутатів голови комісії ігоря Шумеги, Василя Поповича, Василя Бежука, Зіновія Береговського, так і запрошених на засідання начальника головного управління Держземагентства в області Володимира Боднарчука, начальника міського відділу Держземагентства в м. івано-Франківську Любомира Озарка й інших спеціалістів із земельних правовідносин та землеустрою. Комісія дійшла висновку, що обласна рада, отримавши проект землеустрою, щодо якого Івано-Франківська міська і Вовчинецька сільська ради прийняли позитивні рішення стосовно встановлення меж між містом і селом, не мала більше ні з ким додатково (бо це не передбачено чинним земельним законодавством) погоджувати межі с. Вовчинця. 

Отже, рішення обласної ради є правомочним і нема підстав скасовувати чи переглядати його. А всі господарські спори, які існують між ГК «Соколи», Вовчинецькою сільською радою і правонаступником «Родону» — ТзОВ  «Х-Адванс», яке нині знову є власником згаданої земельної ділянки, належить вирішувати в судовому порядку, до них обласна рада відповідно до  своєї компетенції не має жодного стосунку. Обласний орган місцевого самоврядування у цій конфліктній ситуації не перебуває ні на чиїй стороні, а зацікавлений лише в тому, щоб від діяльності гаражного кооперативу була користь і самим його членам, серед яких, до речі, є й інваліди, і, звичайно, державі.

газета Галичина