Історичний день: Івано-Франківськ утворив міську територіальну об'єднану громаду

news-image: Історичний день: Івано-Франківськ утворив міську територіальну об'єднану громаду
Сьогодні, 9 жовтня під час позачергової сесії міської ради прийняли рішення про створення Івано-Франківської ОТГ.

На початку розгляду питання про створення ОТГ, депутати прийняли звернення до ВР та Кабміну щодо добровільного об'єднання, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.

«До Франківська за перспективним планом мають приєднати 18 населених пунктів. Ми виступаємо проти примусового приєднання. Сьогодні Франківськ створив ОТГ з першими селами: Підлужжя і Черніїв. Ми напрацювали статут і обговорили його, зустрічаємося з мешканцями. Лише так можна побудувати спроможну громаду. Ми не підтримуємо примусове приєднання. Розуміємо, що є перспективний план, але все ж об'єднання треба робити добровільно. Всі громади, які по перспективному плану мають до нас входити, підтримали це звернення», - зачитав документ депутат міськради Андрій Строїч.

«За» звернення проголосували 36 з 37 присутніх депутатів.

Опісля надали слово директору центру розвитку місцевого самоврядування Руслану Панасюку. За його словами, цим кроком Франківськ демонструє позицію лідера.

«Утворюючи ОТГ ми дивимося в майбутнє, збільшуємо територію для розвитку, бізнесу, рекреації. Після добровільного об'єднання ми отримуємо ряд переваг: інфраструктурну субвенцію, землі за межами населених пунктів, якими досі села користуватися не могли, частину реверсу ми будемо залишати на розвиток сіл та отримуємо доступ до державних програм і міжнародних грантів на підтримку громад», - пояснює Панасюк.  

У свою чергу міський голова Руслан Марцінків наголосив, що Івано-Франківськ - це одна родина і сьогодні вона збільшується.

«Це вимога часу. Франківськ був збудований на території села Заболоття і приєднав до себе прилеглі села. Зараз історія повторюється. В нас зараз є потреба в інвестиційних та рекреаційних зонах, ми не користаємося міжнародними можливостями які дають для ОТГ, 72,5 млн реверсу ми віддаємо в держбюджет, а тепер ці гроші залишаться. Також ми можемо тепер розглянути питання про створення опорних сіл, адже на них дають додаткові кошти. Тож від об'єднання виграють всі. Це перспектива і історичне рішення. Воно буде записано в історії міста навіть коли нас з вами не буде. Створити одну родину не просто, але ми повинні зробити це спільно», - звернувся мер.

Після обговорення депутати проголосували за приєднання сіл Підлужжя та Черніїв до Франківської ОТГ.

Як зауважив у своєму виступі в.о.старости села Черніїв Богдан Грейда, це важливе рішення хоча ніхто не знає, що нас чекає в майбутньому.

"Попереду багато невідомого, адже ми вперше створюємо ОТГ. Проте ми розвиваємося, йдемо в Європу. Можливо щось буде не вдаватися, але я впевнений, що це рішення принесе нам багато користі. Наше село не бідне і ми не будемо тягарем для бюджету, а навпаки будемо разом розвиватися", - сказав староста.

Опісля міський голова та секретар міської ради підписали рішення про приєднання двох сіл та утворення об'єднаної громади.

Читайте нас в FacebookTelegram, та Instagram. Завжди цікаві новини!


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 09.10.2019 12:00
загрузка...