Активіст з Донбасу Олексій Демко: Українізація не допоможе. Бо більшість "східняків" - з російських сімей


Останні кілька днів українська армія на сході активно йде вперед і звільняє від терористів все більше сіл та містечок. Тим не менше, місцеве населення не стає від того проукраїнським. До прикладу, в Слов’янську навіть у черзі за хлібом і ковбасою, привезеними українськими військовими, люди продовжують відстоювати інтереси так званої ДНР та федералізації. Багато хто говорить про те, що не вважає себе українцем і не хоче визнавати свою Батьківщину територією Незалежної України.

То як вкорінити на сході проукраїнські настрої, кореспондент «Бліц-Інфо» запитала макіївського "свободівця" Олексія Демко, який зараз перебуває на Прикарпатті. А саме, проходить реабілітацію після травм, які отримав у полоні терористів.

На думку Олексія, зара "східнякам" нічого не допоможе.

«От повірте, я живу там все життя. Вони бувають в західних та центральних регіонах. Багато хто подорожує. Вони все це бачили. Навіть, скажу більше, моя сестра має турфірму. Вона вже в тій Європі була багато разів, і все одно виступає за ДНР. От що з нею зробиш? Нічого», - коментує Олексій.

За його словами, протягом 23 років були спроби українізувати схід, створювались різні українські телеканали. Преси української взагалі мало, але от телебачення україномовне.

"На жаль, гуманітарна політика не допомагає. Там існує багато балачок про бандерівців, які дітей вбивали, відрізали їм руки, ноги. Не знаю чи більшість східняків щиро в це вірять, чи їм просто подобається в це вірити. Але вони сприймають українську ідеологію ворожо», -  розповідає "свободівець".

Олексій вважає, що єдиний вихід -  виховувати в українських традиціях дітей, які вже й стануть новим поколінням українців на Донбасі.

«До прикладу, у вас на заході є різні табори такого плану, а у нас нема такого взагалі. Проте нема не тому, що їх не створюють, а тому що на сході ментальність інша. Там кожен окремо. Всі відокремлюються, тобто навіть сусіди не спілкуються з сусідами. І як їхні діти можуть бути десь разом, коли батьки цього не прагнуть? Ніяк. Проте батьки, які відчувають себе українцями, віддають своїх дітей в україномовні класи. І в дитячих садках є україномовні групи. Але це за бажанням. Тобто існує чіткий поділ. І це не через низький рівень освіченості. Вищу освіту більшість людей на сході мають. Проте, більшість там вихідці з російських сімей. Тому вони й хочуть в Росію»,- пояснює чоловік.