Архікатедральний собор передав апарат ШВЛ обласній інфекційній лікарні


Архікатедральний і Митрополичий собор Воскресіння Христового м. Івано-Франківська замовив апарат штучної вентиляції легень (ШВЛ) для потреб медзакладу. Сьогодні, в умовах пандемії коронавірусної інфекції, даний апарат є вкрай необхідний та може врятувати не одне людське життя.
У середу, 15 квітня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, спільно з настоятелем Архікатедрального собору Воскресіння Христового митр. прот. Юрієм Новіцьким, передали апарат штучної вентиляції легень для потреб Івано-Франківської обласної інфекційної лікарні. Заклад однин із перших став приймати хворих з підозрою на коронавірусну інфекцію. Станом на цей день в лікарні знаходяться 85 пацієнтів з підозрою на захворювання, повідомляє пресслужба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.
 
«На даний момент сім хворих постійно потребують підключення до апарату ШВЛ. На протязі двох годин цей апарат вже буде застосований для потреби хворого, який нещодавно поступив до нас», - розповів п. Роман Остяк, Головний лікар ОКІЛ.
 
За його словами, паніка серед працівників та хворих була з самого початку, однак зараз вже ситуація стабілізувалася.
 
«Насправді чимало наших працівників самоусунулися з роботи, оскільки боялися. П’ятнадцять наших працівників заразилися. П’ять вже виписали», - розповів п. Роман.
 
Він також зазначив, що сьогодні моральний стан пацієнтів трохи пригнічений.
 
«Коли довкола чуємо тільки про смерть – важко залишатися спокійними. Однак ми віримо в Божий захист та допомогу», - твердить Головний лікар Івано-Франківської обласної інфекційної лікарні та додає, що наразі в установу потребують ще захисного медичного одягу.
 
До слова, окрім апарату ШВЛ від Івано-Франківської Архієпархії медзаклад також отримав одноразові захисні комбінезони, респіратори, рукавички та інші речі захисту.
 
«Це спільна праця настоятеля нашого собору о. Юрія, в якого народилася ця ідея, яку ми зі свого боку радо підтримали. Ми бачимо, що сьогодні число хворих у нас на Прикарпатті зростає, а тому ми, як Церква, не можемо стояти осторонь», - каже Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.
 
За його словами, Церква щодня молиться і за лікарів, і за всіх хворих.
 
«Окрім нашої молитви, ми також організували роботу нашого антикризового координаційного центру, мета якого допомагати потребуючим конкретними ділами милосердя», - наголосив Митрополит, бажаючи медпрацівникам закладу міцного здоров’я та Божого благословення.
 
В свою чергу, настоятель Архікатедрального собору митр. прот. Юрій Новіцький розповідає, що ідея покупки апарату ШВЛ народилася в нього спільно з священниками Архікатедрального собору після того, як розпочалася ця епідемія та оголосили карантин і вони по ЗМІ почули, як зростає волонтерський рух.
 
«Коли люди, попри зусилля держави, організовуються, щоби допомогти потребуючим у цій біді, ми також не могли стояти осторонь, адже сьогодні головне рятувати людське життя», - поділився священнослужитель.
 
Він також додає, що в соборі влітку планували зробити ремонти катехитичного центу, однак коли почули, що є велика необхідність в цих апаратах, економічна рада храму прийняла рішення пожертвувати ці кошти, зібрані для ремонту, саме для цієї мети.
 
«Завдяки нашим священникам та нашим вірним нам вдалося придбати цей апарат. Ми щодня на Літургіях молимося за медпрацівників, за хворих і за поборення пандемії, але також завдяки спільній праці змогли зробити цей конкретний акт допомоги», - каже о. Юрій.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!


Теги: