Бійці АТО отримають унікальну програму управління артвогнем ГІС Арта, розроблену волонтерами


Програма управління артилерійським вогнем ГІС "Арта", розроблена волонтерами, виводить процес ведення артилерійського вогню на абсолютно новий якісний рівень.

Про це волонтери руху "Вернись живим" повідомляють на своїй сторінці в соціальній мережі "Фейсбук".

"Ми хочемо об'єднати артилерію в один дружній оркестр. Цей проект може стати нашим найефективнішим вкладенням грошей. Програма управління артилерійським вогнем ГІС Арта, розроблена такими ж волонтерами, як ми, виводить процес ведення артилерійського вогню на абсолютно новий якісний рівень.

Головна її перевага - швидкість прийняття рішень і точність карт. Уявіть собі ситуацію - безпілотник, системи акустичної артрозвідки або розвідник знаходять ціль і заносить її в систему. Вона з'являється у решти з позначкою, хто і коли її заніс, фотографіями аерофотозйомки і позначками. Кожна бригада бачить тільки свої знаряддя. Припустимо, мета може бути уражена батареєю номер N. Приймається рішення про відкриття вогню. Пару кліків і для кожного знаряддя розраховані поправки. Пара хвилин і можна відкривати вогонь, точність розрахунків до 5 метрів. Від виявлення цілі до її поразки проходять хвилини, з яких 20% це час польоту снаряда. Головна перевага - швидкість перетворення цілі в тепловізорі в поправки на знарядді і повна тиша в ефірі. Сигнал передається по закритій мережі із застосуваннями будь-яких зручних вам видів шифрування.

Крім швидкості, система дає ювелірну точність. А це - зірвані операції противника, збережені життя цивільних, мінімум зруйнованої інфраструктури. ГІС "Арта" вже встановлена ​​в декількох бригадах, де зарекомендувала себе якнайкраще. Як це? Це коли наші артилеристи танцюють на тлі феєрверків після потрапляння в БК супротивника. Це коли рація розривається від криків "Ціль вразили, ціль вразили!", а командир нарешті випускає її з рук, витирає піт на лобі і наливає собі 50г. Від цієї мети, можливо, залежало, буде сьогодні наступ чи ні. Це коли у зведеннях з ранку ви чуєте про втрати противника, а не про наших.

До цього часу ГІС "Арта" працювала тільки в рамках однієї бригади. Наша ідея - завести в одну систему всю артилерію цілого напряму. Починаємо з самого небезпечного з точки зору наступу напрямку.

У цю систему увійде вісім різних підрозділів. Вони спільно створять каталог цілей, будуть бачити дії один одного. З розрізнених артилерійських пострілів наша артпідготовка перетворитися на керовані операції. І командир уже не почує в рації "Я такий-то. По нас працюють з тилу" і не буде гарячково з'ясовувати, хто ж так точно навів...

На даний момент наша армія добре обладнана планшетами. Але це зовсім різні системи і завдання. Ми не будемо довго пояснювати, скажімо просто - впровадити ГІС "Арту" нас попросив один з кращих артилеристів цієї війни, який вже двічі отримував орден Богдана Хмельницького і працював з усіма волонтерськими і не тільки системами. Потім Оля об'їхала всю артилерію цього напрямку і домовилася з командирами артилерійських підрозділів і батальйонів. Тепер систему хочуть всі, і вони готові її впроваджувати. Справа тільки за нами.

Саму програму розробники нам дають безкоштовно. Питання в залізі. Сервери, клієнти, зв'язок - це коштує грошей. Вже завтра нам терміново потрібно зробити передоплату за захищений комп'ютер TerraMobil 1431 (постачальник надає нам їх по 1600 $ за середньої вартості на ринку 2100 $). Передоплата - 7 000 євро. Взагалі на напрям потрібно мінімум 7 серверів.

За попередніми підрахунками на цей напрямок нам потрібно 35 клієнтів - розвідникам, окремим батареям і знаряддям. Ми зупинилися на моделі Getak T800 Basic. Сподіваємося, нам вдасться дістати ці комп'ютери за ціною 1200 $ за штуку.

І майже половину суми проекту складають комплекти зв'язку. Тут подробиці ми не можемо вам розповідати зі зрозумілих причин.

Загальна сума проекту – 71650 $ або 1 576300 грн.

Сума немаленька з точки зору сімейного бюджету. Але вона незначна, якщо подумати, що ці гроші можуть змінити хід війни, зупинити руйнування і жертви. Повірте, це в наших силах. І цим ми займаємося прямо зараз. Підключайтеся! ", - Зазначають волонтери" Вернись живим ".