Чи введе Петро Порошенко військовий стан?


Останні події на сході країни змушують українців говорити про щонайшвидше введення військового стану. Тим більш, президенські вибори завершено і Україна отримала нового, легітимного Президента. Та все ж, поки що новообраний Президент на це не наважується.

Кореспондент "Бліц-Інфо" поцікавився у прикарпатських політиків та політологів, чи буде введено військовий стан на сході України вже найближчим часом?

Тарас Случик, політолог:
Введення надзвичайного стану відбудеться у  Луганську та Донецьку. Така ймовірність є досить висока. Враховуючи те, що є вже новий склад Ради національної безпеки та оборони. Але потрібно розуміти, що затвердити цей законопроект повинна Верховна Рада. Тобто Президент не може виключно своїм указом ввести надзвичайний стан.

 Василь Попович, депутат Івано-Франківської облради:

Чи буде в Україні введений військовий стан, на разі спрогнозувати не можна, проте бачу необхідність введення такого стану в тих областях, де вже тривалий час ведуться військові дії – Донецькій та Луганській. Це нині вкрай важливо, більше того - просто необхідно, адже тоді військовослужбовцям буде набагато простіше діяти. За таких умов буде введена комендантська година, буде призначений комендант, який чітко вирішуватиме ситуацію на ввіреній території. Тобто, всі ті речі, які нині блокують роботу силовиків та військових – повністю нівелюються. І це, на мою думку, дасть можливість набагато швидше побороти та знищити терористів. Президент нині зобов’язаний прийняти якесь рішення, а в протилежному випадку українське суспільство просто так цього не подарує. Натомість, влаштує третій Майдан…

 Віктор Неміш, депутат Івано-Франківської обласної ради:

«Я думаю, що надзвичайний стан вже найближчим часом буде введений у двох областях  - Донецькій та Луганській. Вважаю, що Президент має піти на цей крок.

Юрій Романюк, депутат Івано-Франківської облради:

Я наполягаю на тому, щоб ввели надзвичайний стан негайно на території двох областей -  Донецькій та Луганській.Крім того, необхідно ввести військовий стан вздовж усього українсько-російського кордону на ділянці Луганської, Донецької та Харківських областях. Це вкрай необхідно зробити. І завтра на сесії Верховної Ради має бути 227 голосів, щоб ввести надзвичайний стан.

Володимир Чорноус, депутат Івано-Франківської міської ради:

На мою думку, давно пора ввести військовий стан! Прогнози – річ невдячна, однак ризикну припустити, що воєнний стан на окупованих Росією територіях таки буде оголошений. У цьому зацікавлені і Президент, і Парламент. Для Порошенка, який виграв вибори, завдяки задекларованій рішучості припинити кровопролиття, важливо продемонструвати цю рішучість і твердий намір дати гідну відсіч агресору. Для більшості парламентарів інтерес лежить в іншій площині: згідно Закону «Про правовий режим воєнного стану», у період воєнного стану не можуть бути припинені повноваження ВРУ. Відтак, керуючись інстинктом самозбереження, депутати охоче затвердять відповідний указ Президента, аби лише уникнути позачергових виборів парламенту цієї осені.

Громадський діяч, голова громадської організації "Громадський інститут аналітики" Віталій Перевізник:

Гадаю, що в ситуації, яка склалася в останні дні, Президент ініціюватиме введення військового стану у Луганській та Донецькій областях чи у найпроблемніших районах країни.

Ігор Ткач, інформаційний аналітик:

Військовий стан введуть обов’язково. Але варто зауважити, що при введенні військового стану є дві складові – військова і політична. Особливість військового стану в тому, що з нього дуже важко виходити, тим паче в будь-якому випадку треба виходити переможцями. У військовій площині необхідно перемогти агресора, встановити мир і досягти статусу-кво, а в політичній – не втратити довіру народу і ефективно провести всі заходи, які будуть реалізовані під час військового стану. Наше основне завдання нині – якомога менше українських смертей. Чомусь нині критикують Президента, що немає політичної активності чи прийнятих рішень. Але, на мою думку, зараз ведеться важка і напружена робота по підготовці рішень по проектуванню військового стану, щоб його дуже швидко можна було використати для забезпечення миру в країні.