Для продавців тютюнових і алкогольних виробів запровадили нові форми звітів


З 22 квітня набирають чинності нові форми звітів для виробників і продавців алкогольних і тютюнових виробів

Відповідно до частини третьої статті 16 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 №49 (далі-наказ №49), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03 березня 2016 за №340/28470 затверджено форми звітів щодо виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядки їх заповнення.

Цей наказ набирає чинності через 30 днів з дня його офіційного опублікування, тобто з 22 квітня 2016 року.

Звіти подаються всіма суб’єктами господарювання незалежно від форми власності, зокрема:

1. які виробляють та реалізують:

- спирт (у тому числі біоетанол);

- алкогольні напої та виноматеріали;

- тютюнові вироби.

2. які одержали ліцензії на право оптової  та/або роздрібної торгівлі:

- алкогольними напоями;

- тютюновими виробами.

Перший термін подачі суб’єктами господарювання звітів за квітень до 10 травня 20106 року

Звіти подаються тільки засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, як передбачено для податкової звітності.

Інформація надається за кодами та видами продукції згідно з додатком до наказу №49.

У разі якщо суб’єкт господарювання має в своєму складі структурні одиниці, які не є юридичними особами, Звіт заповнюється в цілому щодо підприємства з урахуванням усіх структурних одиниць.

Звіт складається окремо за кожний місяць та до 10 числа місяця, що настає за звітним, подається до органів ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання.

За неподання чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії, статтею 17 Закону України від 19 грудня 1995 року  №481/95-ВР “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”  передбачена фінансова санкція у вигляді штрафу у розмірі 17000 гривень.