Робота для 700 людей: Як з Городенківщини до Європи експортують заморожені ягоди
Фермерське господарство на Городеківщині спеціалізується на вирощуванні та заморозці різних ягід - суниці, малини, смородини, лохини та ожини.
У рамках бізнес-туру «Харчова промисловість», журналістка Бліц-Інфо побувала у Тишківцях, де розташований завод компанії, та ознайомилась з процесом заморозки ягід.
За словами заступника голови фермерського господарства Богдана Бойка, територія їхніх полів становить 300 гектарів. Свіжа ягода поступає одразу на переробку, адже виробництво сформували безпосередньо на полі поблизу заводу. З усього обсягу продукції, яку вони мають, близько 15-18% продукції забезпечується з власних полів. Решта - закуповується у підприємців чи юридичних осіб. Постачають продукти також з інших областей: Полтавської, Черкаської та Вінницької.
Господарство спеціалізується на вирощуванні таких ягід як суниця альпійська, суниця садова, малина ремонтантна, суниця альпійська, чорна смородина, порічки червоні, літня малина, лохина та ожина. Крім того, компанія займається заготівлею лісового продукту з чистих Карпат.
Загалом «Еко Беррі» у сезон налічує близько 700 працівників, враховуючи людей, які займаються збором ягід з поля.
Богдан Бойко розповідає, що підприємство заснували у 2017 році. Спершу почали з ягідних плантацій. Далі взялись будувати завод.
«У 2017 заклали десь близько 16 гектарів малини, 2 гектари чорної смородини та 2 червоної - позичок. Так почали розвиватись. У 2018 році заклали вже 21 гектар полуниці, а у 2019 - десь близько 30 гектарів малини. Зараз в загальному у Городенці близько 90 гектарів засадження, і в Рогатині є 10 гектарів малини та близько 16 гектарів лохини. Є ще вільні землі, які зараз опрацьовуємо. У 2019 році ми почали будівництво заводу і продовжуємо його розвивати. Зараз це, напевно, єдиний завод в західному регіоні з найновішими технологіями»,- пояснює заступник.
У 2020 році у Тишківцях взялись за другу чергу заводу. Йдеться про цех з підготовки свіжої продукції, тобто мийка, чистка, відбір тощо, а також цех фасованої продукції заморожених ягід. Крім того, цьогоріч тут розпочали будівництво третьої черги. Це камера зберігання готової продукції, яка має у висоту п’ять поверхів стелажів з температурою повітря -20.
Камера зберігання готової продукції
Загалом продукція підприємства проходить оптичне та лазерне сортування, заморожування двох типів та металодетектор. А потужність власного виробництва становить 60-100 тонн на добу. На сьогодні господарство орієнтоване як на локальний ринок, так і на європейські.
Втім, Богдан Бойко зазначає, що 99% продукції направлене на експорт у Польщу, Італію, Болгарію, Францію та інші країни Європи. Пояснює, що в Україні попиту на заморожені ягоди немає, а за кордоном така культура споживання розвинена.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!