Франківці найбільше серед українців усвідомлюють що таке "корупція", тим не менш більше 60% ніколи не давали хабарів


Міжнародний республіканський інститут разом із фірмою «Рейтинг Груп Україна» провели соціологічне опитування, у якому запитали респондентів про корупцію в різних регіонах України. У містах обласного значення жителів запитували їхнє ставлення до корупції та до проблеми "кумівства" у владі. Також просили оцінити діяльність місцевих рад щодо боротьби з корупцією.

Тож, 80% жителів України насправді тривожить проблема корупції, когось більше, когось менше, але майже всі звертають на неї увагу.

Опитування показало, що перше місце «зайняло» Запоріжжя – 89%. Тобто, чи не кожного жителя Запоріжжя тривожить проблема корупції на місцях. 89% респондентів вважають, що тема корупції в місті – надзвичайно серйозна проблема.

2 місце між собою розділяють Київ та Миколаїв, вони набрали 78%.

3 – Полтава і Дніпропетровськ (75%).

Чернівці у даному питанні пасуть задніх. Тільки 32% респондентів вважають, що корупційна складова влади є важливою проблемою. Натомість в Івано-Франківську всього по 1% з опитаних вважають що корупція  "взагалі не проблема" або "неважлива проблема". 63% франківців вважають корупцію "важливою проблемою", і ще 25 - "просто проблемою". Варто додати, що 10% опитаних взагалі не змогли визначитись з відповіддю.

рис 1

А от поняття «кумівства» в обласних центрах України не розвинене настільки сильно, як корупція. Але у рейтингу «кумівських» міст першість виборола Полтава. Друге місце розділяють між собою Київ та Дніпропетровськ, третє – Одеса.

Менш гостро відчувають дану проблему жителі Чернівців (36%). Натомість рейтинг «антикумівських» міст побило Рівне (тільки 2/3 всіх опитуваних назвали її проблемою, але тільки одиниці вважають, що дане питання – це серйозна проблема). 

Франківську і тут не пасе задніх. 58% опитаних вважають кумівство важливою проблемо. Ще 27 - "просто проблемою". 5 % не вважають це проблемою, а 11% не змогли визначитись.

рис 2 (1)

Боротьбу місцевої влади з корупцією жителі України оцінили так:

Антилідером боротьби з корупцією є Запоріжжя – 83%. Місцеві жителі вважають, що губернатор Запоріжжя нічого не робить для того, щоб зменшити корупцію в обласній раді. Найбільш щасливі жителі Чернівців, адже вони вважають, що обласна рада таки бореться з корупцією.

В Івано-Франківську 57%  респондентів вважає, що влада не бореться з корупцією. І всього 14, що таки бореться. 28 % не знали відповіді на це запитання.

рис 3

Дивно, але виявилося, що не всі українці розуміють, що таке корупція взагалі. Адже на питання ініціаторів опитування: «Чи вважаєте Ви актом корупції подарунок або дачу хабара місцевому чиновникові за отримання документа або послуги?» не всі опитувані відповіли однозначно. Наприклад, у Рівному 2/3 респондентів не могли точно відповісти на поставлене питання.

Натомість франківці у цьому питанні виявились обізнаними. Адже 82% опитаних дали на це питання ствердну відповідь. І всього 2% сказали "ні".

рис 4

Ще одне важливе питання, яке задавали в опитуванні: «Чи за останні 2 роки ви давали хабар, надавали послуги або подарунки місцевим чиновникам?» (ми обрали відповідь «жодного разу» і наклали результат на попередній графік). Між Рівним і Харковом виявився великий розрив. Можна припустити, що і ті, і інші жителі міст дають хабарі, тільки одні не вважають це чимось неправильним, але, при цьому, не втомлюються засуджувати корупцію у владі.

В Івано-Франківську 61% відповіли, що "ніколи не давали хабарів".

рис 5

За матеріалами: Інформаційне агентство "Корупція інфо"