Інформаційний аналітик Ігор Ткач про вуличні сутички в Києві та подальший розвиток подій


Сьогодні в Києві з новою силою спалахнули вуличні заворушення між силовиками та майданівцями. Спочатку все розпочиналось як «мирний наступ» Майдану для тиску на Верховну Раду, результатом якого мало б бути повернення до Конституції 2004 року. Та схоже події почались розвиватись за зовсім іншим сценарієм.

Кореспондент «Бліц-Інфо» поцікавився в інформаційного аналітика Ігоря Ткача як, на його думку, далі розвиватимуться події, чи зможе загострення конфлікту сплинути на владу та чи не призведуть протистояння між силовиками та мітингувальниками до громадянської війни.

«Ті заворушення, що сьогодні почались в Києві ніяк не вплинуть на той план, який збирались провести у Верховній Раді. І зрозуміло, що насправді зі сторони влади ніхто не планував розглядати і повертати Конституцію 2004 року. Вважаю, що владі потрібні ці заворушення, щоб показати Європі що домовленості, які були між ними і опозицією, перекреслюються. Але для вулиці, для Майдану це не має значення. Всі й так розуміють, що ніякої амністії не було й немає. Були зміни запобіжного заходу: замість СІЗО - домашній арешт. Та це ніяк не звільняє людину від відповідальності. Це всі розуміють.І ці настрої якраз відображені в тому, що зараз відбувається», - вважає Ігор Євгенович.

На думку Ткача, подальший сценарій розвиватиметься за певним планом.

«Буде призначення Клюєва на Прем’єрство, потім спроба силової «зачистки» Майдану, і відповідна реакція українців.  І ця реакція потрібна Росії, щоб це все акуратно «підв’язати» під 23 лютого. А також інформаційний привід – щоб Кисєльов мав про що говорити, і щоб росіяни активніше заговорили про введення своїх військ на наші території. Зараз можна ствердно говорити, що все йде за планом провладної партії, а не опозиції», - каже аналітик.

 Ігор Ткач вважає, що опозиція вже зробила все, що змогла.

«Тобто, вони зробили навіть більше, аніж мали зробити. Фактично втративши частину електоральної підтримки, вони продемонстрували максимум, що тільки можна було продемонструвати. Провели надзвичайно складні переговори, адже Майдан складається з багатьох складових: Правий сектор, Самооборона, різні організації та політичні партії, просто людей, які теж мають свою точку зору. Завдяки цим переговорам, врешті-решт всі переступили через себе. Але оскільки влада на це все плювала, то щоразу позиція Майдану буде жорсткіша і радикальніша. Та все ж говорити про громадянську війну не варто. Її не буде» - зауважує Ткач.