Івано-франківські чиновники "просувають" ковальське мистецтво


В Івано-Франківську триває робота над проектом «Відновлення ковальського мистецтва, як одного із найстаріших елементів економічного зростання».

Стартував даний проект ще на початку року, а триватиме протягом 30 місяців. Більша частина його фінансування проводиться за кошти Євросоюзу. Основною метою проекту є підтримка ковальського мистецтва, підтримка підприємництва у цій сфері, створення нових робочих місць та профорієнтаційна робота з молоддю. 

«Цей проект має значення історичного відтворення старовинних традицій. Ми намагаємось пристосувати ковальське мистецтво до теперішніх умов, відновити можливості ковальського мистецтва, як новітнього бізнесу. Це дасть змогу залучити молодих прикарпатських ковалів  до участі в цьому проекті та створити робочі місця. Зокрема, планується створення курсів для безробітних. Сам проект дозволяє реалізувати ряд цікавих напрацювань в місті Івано-Франківську», - розповідає начальник управління економічного розвитку та інтеграції Богдан Білик у розмові з кореспондентом «Бліц-Інфо».

В рамках проекту, пояснює пан Білик, проводиться постійна підтримка фестивалю «Свято ковалів» в Івано-Франківську. Робиться це для того, щоб до Івано-Франківська приїжджали іноземні ковалі, і наші мали змогу обмінюватись з ними досвідом. Таким чином прикарпатські  ковалі зможуть постійно вчитися та вдосконалюватися в ковальському мистецтві.

Як розповідає Богдан Іванович, другим напрямком проекту є проведення конкурсних фестивалів ковалів, які навчаються в івано-франківському 21 училищі. Це планують робити для того, щоб зацікавлювати молодих ковалів, і щоб вони бачили що їхнє мистецтво потрібне.

За словами чиновника, третій напрямок полягає в реалізації ковальської продукції, яку виробляють ковальські підприємства митців Івано-Франківська. Для цього в управлінні економічного та інтеграційного розвитку вже з 1 серпня планують винаймати приміщення в Бастіоні, в яких дані підприємці будуть продавати вироби ковальського мистецтва, старовинні вироби, вишиванки, вироби плетіння і таке інше.

«Вже з 1 серпня ми починаємо орендувати 4 приміщення в Бастіоні, де буде проходити виставка виробів ковальського мистецтва. Оплачувати оренду цих приміщень спочатку будемо ми, для того, щоб народні умільці на початках не мали лишніх затрат. А також для того, щоб популяризувати, та реалізовувати продукцію народних умільців, в рамках проекту ми також закупляємо 26 дерев’яних будиночків. В них також будуть організовуватись різноманітні ярмарки з продажу власних виробів. Це можуть бути вироби з тіста, ковальські вироби, вишиванки, образи, вироби з дерева, гончарські вироби і таке інше. Для того, щоб люди не стояли під різними палатками, ми будемо безплатно надавати людям ці будиночки на певний період часу, де вони зможуть продавати свою продукцію», - розповідає Богдан Білик.

Крім того, планується використовувати роботи франківських молодих майстрів по металу в оснащенні «Острова кохання». Для цього розробляється відповідний проект, щоб елементи ковальського мистецтва гармонійно вписувались на тій території.

А вже на наступний рік, говорить Богдан Білик, планується розробка онлайн-магазину з продажу виробів наших молодих ковалів.

Для узагальнення всіх напрямків діяльності, місцеві чиновники планують проводити відповідні конференції, круглі столи під час проведення фестивалів «Свято ковалів». Також, в рамках проекту,чиновники планують фінансувати внески Івано-Франківська щодо участі міста в ковальських школах різних міст Європи.

«Цього року вже оплачений внесок від Івано-Франківська для участі в європейських ковальських школах. Наші ковалі зможуть поїхати на міжнародні фестивалі ковальського мистецтва, щоб подивитись як працюють ковалі в світі. Тобто, матимуть змогу набратись їхнього досвіду», - повідомляє Богдан Білик.