Капелана Миколу Мединського, який балотувався в депутати, відсторонили від служіння


Як повідомляла ОПОРА, Коломийська єпархія УГКЦ обіцяла покарати капелана Миколу Мединського, якщо той не відмовиться балотуватися до Івано-Франківської обласної ради. І хоч священник обіцяв прислухатися до рекомендації єпархії, на вибори все ж таки пішов.

«Друзі, щиро дякую кожному із вас, хто довірив мені і віддав свій голос. Особлива подяка моїм парафіянам села Вижній Березів, що проявили просто феноменальну підтримку і довіру - понад 60%, 340 голосів із 500. Разом ми сила! Очікуємо вже остаточних результатів. Слава Україні!», - написав Микола Мединський на своїй сторінці у Facebook.

Після цього допису, на сайті єпархії з'явилося повідомлення  про накладання на капелана «кари суспенди терміном на три місяці».

Це означає, що Миколі Мединському заборонили проводити священнослужіння та здійснювати будь-які церковні обряди. Окрім цього, Мединського на три місяці відправляють в єпархіальний реколекційний центр Андрія Первозваного у місто Яремче «для посиленої молитви».

«При виконанні даної умови вам забезпечується матеріальне утримання згідно ККСЦ», - йдеться в повідомленні.Нагадаємо, Микола Мединський балотувався до Івано-Франківської обласної ради від партії «За майбутнє». Офіційних результатів щодо виборів до Івано-Франківської обласної ради ще не встановлено, відтак наразі відсутня інформація чи було обрано священника депутатом обласної ради.

До слова, Виборчий кодекс  не забороняє священникам балотуватись. Втім, стаття  5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» каже, що релігійні організації не беруть участі у діяльності політичних партій і не надають політичним партіям фінансової підтримки. Також релігійним організаціям забороняється висувати кандидатів до органів державної влади, вести агітацію та фінансувати виборчі кампаній кандидатів. Священнослужителі мають право на участь у політичному житті нарівні з усіма громадянами.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!