Люди, які "взяли на себе" Чорнобиль. Студенти зняли документальний міні-серіал
Студенти Українського Католицького Університету зняли документальний серіал "Тридцята весна" до 30-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС.
Це 18 відеоісторій про людей.
Деякі історії сильніші, дехто зі студентів вперше взяв камеру до рук. "Українська правда. Життя" публікує п’ять з них.
Сухоцький Анатолій Кась`янович (автор – Петро Ткачишин)
На ЧАЕС він пропрацював з 1978 по 1999. У 1986 році обіймав посаду головного дозометриста.
Святослав (автор – Тетяна Столярова)
У 1989 році він поїхав до Чорнобиля, бо був військовим. З початком війни на сході України повернутися на службу. Нині він заступник командира з озброєння танкової роти частини Національної гвардії, що у Харкові.
Ярослав Муха (автор – Олена Зашко)
У квітні 1987 у нього народилася донечка, а уже у травні чоловік поїхав до Чорнобиля. Разом з іншими ліквідаторами очищував поверхню третього енергоблоку від графіту, знезаражував приміщення в четвертому блоці, керував "біороботами"…
Володимир Плиско (автор – Вікторія Хорошун)
Ліквідатора, який нині живе на Київщині.
Ярослава Володимирівна Алексеєва (автор – Оксана Мамченкова)
Вона колись була лікаркою і два тижні літа 1986-го працювала разом із колегами та бригадою пожежників поблизу Чорнобильській АЕС. А ще вона – мама драматурга Павла Ар’є, який для київського Молодого театру написав виставу "Баба Пріся".
Постановка про 86-річну бабцю, котра живе в зоні відчуження попри заборони, перевернула уявлення про сучасний український театр. Ірма Вітовська в ролі баби Прісі виявилась фантастичною.