Навчальний курс з Кваліфікованої Першої Допомоги загалом нараховує 66 годин і включає в себе як теорію, так і практику. В Європі, і в Польщі зокрема, це навчання є обов’язковим для працівників державної пожежної служби, рятувальних служб та членів добровільних рятувальних дружин. По завершенню такого навчання учасникам, які на відмінно здали іспити, присвоюється звання – рятувальник.
В Івано-Франківську навчається 25 мальтійських волонтерів. За перші чотири дні було розглянуто такі теми: безпека, виявлення потерпілого, анатомія, шок, масові надзвичайні ситуації, рятувальний комплект, реанімація та принципи використання автоматичного дефібрилятора. Наступні два дні присвячені темі лідерства – організація взаємодії в команді рятувальників, розподіл обов’язків та надання допомоги потерпілому. Теоретичні заняття були вдало поєднані з практикою, коли кожен учасник міг побувати в ролі рятувальника, застосовуючи здобуті знання, і також потерпілого, за життя якого боролась команда з чотирьох осіб.
Заняття проводить Маріуш Завада – медичний рятувальник і комендант відділу Мальтійської Служби Медичної в Кентах – разом з Мар’яною Барчук – волонтером Мальтійської Служби Допомоги в Івано-Франківську.
„Участь у такому навчанні з надання першої допомоги є для мене новинкою. Тепер знаю, що зможу надати допомогу іншій людині при нещасному випадку. Моя мрія – то використати нові набуті навики на Світових Днях Молоді, які відбудуться наступного року в Польщі», – поділилась враженнями Леся Шишка.
„Їдучи на перше навчання на Україну, я трохи хвилювався щодо мотивації учасників чи можливих комунікаційних бар'єрів. На місці виявилося, що в навчанні беруть участь фантастичні люди, добре вмотивовані та активні. Я відчуваю, що спільно ми робимо щось справді важливе" – твердить Маріуш.
Співфінансування проекту здійснюється в рамках польської програми розвитку Міністерства закордонних справ Польщі.