Мінприроди збільшить національні природні парки Карпат на понад 105 тис. га


Міністерство екології та природних ресурсів запропонувало збільшити територію національних природних парків українських Карпат на 105 862,5 га, аби зберегти букові праліси.

Про це у відповідь на запит УНН повідомив директор департаменту заповідної справи Ігор Іваненко.

Збільшення площі парків пропонується в рамках проекту "Збереження карпатських пралісів", впроваджувати який почало в 2013 р. Українське товариство охорони птахів за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства.

До участі в проекті залучено дев'ять національних природних парків (НПП) українських Карпат, в зоні яких збереглися праліси.

Так  НПП "Зачарований край" запропоновано збільшити на 13428 га, Карпатський НПП – на 25301 га, НПП "Черемоський" – на 20480 га, НПП "Верховинський" – на 11675 га, НПП "Вижницький" – на 8358,9 га, НПП "Синевир" – на 575,5 га, НПП "Гуцульщина" – на 2690,4 га, НПП "Сколівські Бескиди" – на 10892 га території, яка включена до складу НПП, але без вилучення у землекористувачів, пропонується передати її в постійне користування. Ужанський НПП – на 12462 га, яка включена до складу НПП, але без вилучення у землекористувачів, пропонується передати її у постійне користування.

Загальна площа пралісів і старовікових лісів на пропонованій площі розширення становить 11882,3 га.

"У рамках проекту вже провели обстеження територій, в межах яких зростають праліси, ідентифікували цінні ліси, описали їх. Одночасно з ідентифікацією пралісів було проведене обстеження територій на предмет цінної флори і фауни. За отриманими результатами обстежень підготовлено пакет документів щодо доцільності розширення територій зазначених вище НПП: клопотання, наукові обґрунтування, експертні висновки. Мінприроди схвалило ці клопотання та подало для подальшої роботи до Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької облдержадміністрацій та вищезазначених національних природних парків", - повідомив І.Іваненко.

При цьому він зазначив, що не всі згідні з розширенням площі НПП.

"Уже з перших кроків отримали потужний супротив опонентів, зокрема звинувачення у тому, що природоохоронці виступають проти розвитку лісової галузі, деревообробної промисловості і, як наслідок, – проти економічного та соціального благополуччя людей. Однак це зовсім не так. Мінприроди разом із природоохоронною громадськістю виступає за об’єднання інтересів економічного розвитку, в тому числі – лісівничої галузі й екологічного благополуччя Карпатського регіону, оскільки Карпати завжди асоціювалися з надзвичайно багатим рекреаційно-туристичним потенціалом. І базується цей потенціал на збереженій природі: лісах, річках, полонинах, які напувають здоров’ям і гарним настроєм", - пояснив І.Іваненко.