Сьогодні в обласній бібліотеці для юнацтва краєзнавець та журналіст Іван Бондарєв презентував збірку містичного фольклору «Легенди і бувальщини Івано-Франківська».
Ця книга стала переможцем «Конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства у 2014 році» і було профінансовано Івано-Франківською міськрадою. .Саме завдяки цьому конкурсу і вийшли у друк «Легенди і бувальщини Івано-Франківська», куди ввійшло 300 легенд.
До збірки увійшли найцікавіші легенди, які охоплюють радянський і сучасний періоди історії Івано-Франківська. За словами автора, це друга крига про легенди Станіславова. І якщо для першої доводилося мати справу зі спогадами уже померлих людей, то «співрозмовниками» у цій є наші сучасники. В книзі є уривок з роману ”Таємниця” Юрія Андруховича, де відомий літератор розповідає історію свого батька.
«Книга видана на високому поліграфічному рівні, містить кольорові ілюстрації і буде однаково цікава як туристам, так і мешканцям Івано-Франківська» - зауважив присутній на презентації Володимир Єшкілев.
Також збірник розповідей може стати в нагоді й для істориків та політиків. Перекази можна використовувати в університетах задля цікавого проведення лекцій, оскільки це альтернативна жива історія. І якщо книга буде цікава франківцям, то вийде нова серія переказів від Івана Бондарєва.
«Урбаністичний фольклор – саме так можна охарактеризувати цю збірку. Сюди увійшли кращі легенди і бувальщини Івано-Франківська радянської доби та ери Незалежності» - наголосив Іван Бондарєв
Зі слухачами він поділився і однією з найстаріших легенд з цієї книги, вона з повоєнних часів.
«У нас тут жило багато полонених італійців, коли уже їх визволили, то вони влаштували своїм тюремщикам знатний бенкет і пригостили дуже цікавою стравою, яка увійшла в нашу історію як «сосиски по-італійськи». А от з чого було зроблено ті сосиски, читайте у книжці», – заінтригував Іван Бондарєв.
І зауважив, що його найулюбленіша легенда з книги - це «Чому Янукович виявився таким вразливим до яєць». Адже вона відображає історію української Незалежності.
Окрім того, Боднарєв розповів цікаві легенди, що не увійшла до збірки. Зокрема, звідки виникла народна назва вулиці Незалежності. «Стометрівкою». Її почали називати через робітників, які кожен день тренувались у бігові, щоб бути більш вишуканими.