Нещодавно в Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття стартувала мистецька акція «Молодіжний АРТ-МІКС», яка зібрала понад дві сотні молодих людей.
«Молодіжний АРТ-МІКС» презентував проект «Сприяння розвитку молодіжних ініціатив у музейному просторі», що став результатом навчального семінару у рамках програми ProMuseum, в якому взяли участь наукові співробітники музею. Метою мистецької акції, як зазначили його автори Ірина Федів, заступник директора з наукової роботи та Оксана Ясінська, завідувач науково-освітнім відділом, є об’єднати молодих людей для спільного втілення ідей, утвердження серед молоді іміджу музею як цікавого, доступного, відкритого для діалогу, навчання, обміну досвідом та ідеями закладу, сприяння формуванню молодіжного кола друзів музею.
У підготовчому етапі проекту, який тривав протягом двох місяців, науковці музею ознайомлювалися з творчістю студентів коломийських навчальних закладів. Пошуки молодих талантів увінчалися успіхом: коломийські студенти радо вітали цей молодіжний захід, продемонструвавши свій творчий потенціал.
У рамках презентації «Молодіжного АРТ-МІКСу» відбулося відкриття виставки студентських робіт, на якій представлено понад сто творів декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, демонстрація слайд-фільму «Молоді митці і музей», літературно-музичний майданчик, де виступили молоді літератори та музиканти. Участь у мистецькій акції взяли також спеціально запрошені коломийські музиканти Андрій Гулай, Оксана Пискор та івано-франківський молодіжний гурт «Сни Дріади».
Під час презентації молодіжного проекту виступили генеральний директор Музею Ярослава Ткачук, керівник ГО «Покутські ініціативи» Ярослав Гнатюк, директор Коломийського педколеджу Валерій Ковтун, заступник директора з навчально-виховної роботи Юрій Плекан, голова Молодіжної ради міста Денис Угорчук, докторант кафедри української літератури ПНУ імені Василя Стефаника Наталія Мочернюк, літературознавець, перекладач, керівник молодіжної поетичної студії «Нобель» Галина Петросаняк та коломийські мистці.
Проект знайшов схвальні відгуки серед молоді і відрадно, що вони й надалі прагнуть долучатися до музейних заходів молодіжного спрямування. Музей, у свою чергу, сподівається, що співпраця з молоддю продовжиться і чекає від них багато цікавих ідей та проектів, щоб реалізовувати їх разом.