За традицією, у селі Блюдники Галицького району на Івано-Франківщині орнітологи за підтримки енергетиків провели кільцювання молодих птахів білого лелеки.
Нагадаємо, у 2012 році Західноукраїнське орнітологічне товариство (м. Львів) уперше за підтримки ПАТ «Прикарпаттяобленерго» долучилося до міжнародного проекту з кільцювання білого лелеки кольоровими пластиковими кільцями. Мета нанесення міток полягає у виявленні міграційних шляхів, місць зимівлі та віку птахів, що гніздяться в Україні.
Три роки поспіль за сприяння прикарпатських енергетиків українські орнітологи мали можливість закільцювати пташенят в гніздах, розташованих у селі Блюдники Галицького району Івано-Франківської області. Саме у цьому селі на Прикарпатті найвища щільність гніздування виду. Вже наступного року можна сподіватися на повернення птахів, які були закільцьовані у гніздах села Блюдники у 2012 році. Мічення усіх молодих птахів у компактному великому поселенні протягом кількох років поспіль дозволить перевірити також, чи повертаються молоді птахи в місця, де народилися, займають старі гнізда чи будують нові.
Наразі заступник директора Галицького національного природного парку Володимир Бучко та співробітник Західноукраїнського орнітологічного товариства Юрій Струс відзначають зменшення кількості пташенят лелеки у порівняння з попередніми роками. Поясненням такого факту можуть бути несприятливі погодні умови навесні цього року.
Довідка: Партнерами України в цій роботі є Польща та Литва. Усі три країни мають кільця зеленого кольору з білим написом (одна літера і чотири цифри), який видно зі значної відстані, що полегшує його зчитування. Цифри в усіх країн від 0001 до 9999, а літера у кожної своя. В України – «Х», Польщі – «Z», Литви – «А». Напис на першому українському кільці виглядає так: «Х0001». Кольорові кільця виготовлені в Польщі за фінансової підтримки Фонду «Сiconia» (Ліхтенштейн), з яким ЗУОТ співпрацює вже майже 10 років. Кільцювання кольоровими пластиковими кільцями дає багато додаткових можливостей, оскільки птахів можна маркувати індивідуальними кольоровими кодами, крім того, з’являється можливість розпізнавати їх у природі з відстані.