На Івано-Франківщині посилено заходи безпеки всіх об’єктів


Сьогодні під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Володимира Семка відбулося засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Розпочинаючи засідання, В. Семко наголосив на актуальності питань, які повинна розглянути комісія. За його словами, у сьогоднішніх умовах виникнення нестандартних ситуацій  терористичного характеру є набагато вищою, ніж в інші часи нашої держави. Тому з метою підвищення готовності місцевих органів влади та об’єктів підвищеної небезпеки в умовах можливого виникнення надзвичайних ситуацій вжито додаткових заходів, спрямованих на організацію належної їх охорони.

На комісії повідомлено, що об’єкти посилено охоронятимуть спільно служби різних відомств. «Також  охоронятимуть пам’ятники, меморіальні дошки, пам’ятки історії з метою недопущення їх плюндрування, - наголосив Володимир Богданович. – Тому керівники на місцях мають змобілізувати всіх, у тому числі і громадські організації, які забажають, до спільного патрулювання, аби забезпечити життя і здоров’я людей. Спільно маємо працювати на упередження можливих загроз і виробити алгоритм наших дій».

В області уже розроблено Пам’ятку першочергових дій на випадок нестандартних ситуацій. На думку В. Семка, ігнорувати питаннями безпеки людей не можна. « Безпека людей – основа діяльності усіх служб», - зауважив перший заступник голови ОДА.

Комісія обговорила і прийняла відповідні протокольні рішення - про стан готовності місцевих органів виконавчої влади, керівників підприємств до дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій  на об’єктах,  уразливих до терактів, про стан виконання керівниками потенційно небезпечних об’єктів вимог законодавства у сфері цивільного захисту та техногенно-екологічної безпеки, про стан підготовки  місцевої влади до осінньо-зимового періоду; про стан протипожежного водопостачання в населених пунктах області; про стан пожежної безпеки будинків підвищеної поверховості; про стан утримання та хід технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту.

Особливий акцент зроблено на обговоренні проблем техногенно-екологічної безпеки на території Калуського гірничопромислового району і шляхах оптимізації екологічної ситуації, а також на виконанні Плану заходів щодо забезпечення безпеки відпочиваючих на водних об’єктах.