На Прикарпатті відбулось урочисте святкування 25-річчя спортивно-оздоровчого комплексу «Смерічка»
У дитячому таборі «Смерічка», що розташований в селі Микуличин, Івано-Франківської області, відбулося урочисте відкриття 4 зміни, та святкування 25-ої річниці існування табору, яким опікується Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника.
Як зазначив директор СОК "Смерічка", професор Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Микола Соя, 25 років це не великий життєвий шлях цього закладу, тому що сам табір функціонував під назвою «Зірка» ще з 1968 року, передає кореспондент «Бліц-Інфо».
«Сьогодні ми святкуємо 25-тиріччя «Смерічки». Прикарпатський університет напевне один з ВНЗ в Україні, який має в своєму розпорядженні дитячий оздоровчий заклад. Кожного літа тут проводять своє дозвілля більше 25 тисяч дітей з різних куточків України. Та 2014 рік став надзвичайно особливим, тому що в 4 табірних такого наповнення і географії перебування дітей вже давно не було. Цьогоріч в кожній зміні відпочиває та оздоровлюється понад 350 дітей. Георгафія табору надзвичайно широка. Це діти не тільки з Івано-Франківщини, Львівщини чи Тернопільщини, але й з Дніпропетровська, Запоріжжя, Одеси, Черкас, а також були діти з Слов’янська, з Краматорська», - зауважив Микола Соя.
Успіх «Смерічки», відзначив директор комплексу, є результатом професійності колективу, який тут працює. А це залежить від професійної майстерності педагогів, студентів, аспірантів та молодих викладачів університету. «Родзинкою» табору є те, що 18 років він також працює спільно з американськими педагогами, які кожного літа на правах волонтерів прибувають в табір. Ще однією особливістю «Смерічки» є те, що в жодному таборі немає такої кількості кандидатів наук, доцентів, які працюють тут з дітьми.
«Табір «Смерічка» це не бізнес проект, це не заробляння грошей. «Смерічка» це поклик душі Прикарпатського університету, а також це дійсно дитяча казка», - наголошує директор спортивно-оздоровчого комплексу.
Під час відкриття табірної зміни піднімався державний прапор. І коли звучав державний Гімн, усі діти, як шестирічні, так і одинадцятикласники співали його, поклавши руку на серце. Це важливий компонент патріотичного виховання. У «Смерічці» існує своєрідний культ української мови і пісні, поваги до рідного краю, своїх батьків, пращурів. Цей табір вирізняється зразковим порядком, дисципліною, згуртованістю дітей, насиченістю виховного процесу, долученням до національно-історичної спадщини і традицій українського народу.
За словами присутнього на відкритті ректора ПНУ ім. В. Стефаника Ігора Цепенди, «Смерічка» - це в першу чергу дуже потужний педагогічний осередок. Оскільки протягом 25 років сотні студентів даного університету мали можливість отримати неоціненний досвід, який вони успішно використовують зараз на педагогічній роботі.
«Смерічка об’єднує дітей. Вона творить ту несамовиту атмосферу, яка сьогодні потрібна всій Україні. Це єдність, віра в себе та любов до Батьківщини. Сьогодні спортивно-оздоровчий комплекс може оздоровлювати протягом кожної зміни близько 350 дітей. Але найбільшим завданням, яке стоїть сьогодні перед університетом є переведення табору на повний рік роботи, оскільки є потреба оздоровлення дітей впродовж всього року», - зауважив Ігор Цепенда.
Як зазначає ректор ПНУ ім. В. Стефаника, те, що робить «Смерічка» це значно ширше ніж педагогічні елементи, це ті речі, які формують позитивний імідж нашого краю, зокрема й університету, та притягують сюди дітей з інших регіонів.
Присутнім на урочистому відкритті зміни табору був заступник голови ОДА Сергій Адамович, який зауважив, що незважаючи на тимчасову втрату кримських таборів, Прикарпатські табори взяли на себе зобов’язання тимчасово замінити їх. А обласна рада їм в цьому по можливості допомагатиме.
«Сьогодні в таборі починається ще одна зміна, і це дуже важливо, тому що, питання оздоровлення дітей стоїть на першому місці, оскільки в нас тимчасово втрачено 58 таборів в Криму. Тому на сьогодні Прикарпаття має стати тим центром, який буде замінювати їх. Можливості табору «Смерічка» також дозволяють це зробити. На сьогодні нажаль ми не маємо можливостей вкладати капітальні видатки в покращення інфраструктури таборів, але плануємо залучати грантові кошти та певну частину бюджетних коштів, будемо допомагати тим,чим можемо. Діти які приїдуть зі сходу, і побудуть тут, побачать зовсім іншу країну. Перебування в таборі дітей з Черкас, Одеси, та з інших регіоні України сприяє тому, щоб наша країна стала єдиною, процвітаючою європейською країною», - запевнив Сергій Адамович.