«Не люструйте і не люстрованими будете»
Про роботу обласної ради в березні поінформував голова обласної ради Василь Скрипничук прикарпатських журналістів на позавчорашній прес-конференції. Передусім він торкнувся питання часткової мобілізації, розгорнутої в області, — в результаті якої має бути сформовано три батальйони. Не обминув В. Скрипничук і проблем, з якими стикаються при цьому:
— Одна справа вийти на Майдан і говорити гучні слова, а друга — розпочати власну мобілізацію із себе. із пропозицією сформувати депутатську сотню з депутатів рад різних рівнів ми вже звернулися до військового комісара області. Військком врахує нашу пропозицію при формуванні армійського чи гвардійського підрозділу і сподівається, що кожен депутат обласної ради покаже в цій справі особистий приклад, проведе у своєму виборчому окрузі активну роз’яснювальну роботу щодо запису добровольців до таких формувань. і я переконаний, що військком цілком може розраховувати на підтримку мобілізаційних заходів усіма 10 тисячами прикарпатських депутатів рад різного рівня.
Нині голова, заступники голови, працівники виконавчого апарату обласної ради щодня бувають у районах і ознайомлюються із ситуацією на місці. Але поки що, на жаль, не можна говорити про її керованість і стабільність — зокрема й через те, що досі не призначено голів райдержадміністрацій.
— З приводу пришвидшення цього процесу я звернувся з листом до в. о. Президента України, Кабміну та Верховної Ради, — зазначив В. Скрипничук. — Втім, у вирішенні кадрових питань дається взнаки і затіяна в нинішніх непростих умовах торгівля за посади в районах, яка ведеться починаючи від місцевих майданів і закінчуючи напівзаконними і взагалі незаконними люстраційними комітетами, засідання яких відбуваються і в нашому «білому домі». А я за аналогією з біблійним «Не судіть і не судимі будете» казав і кажу: «Не люструйте і не люстровані будете». У нас уже дійшло до того, що в Рогатині побили «з виховною метою» депутата, який хотів претендувати на посаду заступника голови районної ради. Чи потрібно декларувати силу, коли ще є голова на плечах? — риторично запитав голова облради.
В. Скрипничук продовжив:
— Пам’ятаєте, колись на сесії окремі ура-патріотично налаштовані депутати хотіли мене змусити утворити виконком обласної ради. Як голова обласної ради, я не піддався на ту провокацію, щоб ми не створювали собі проблеми на майбутнє, бо така структура не передбачена законом. Я був би згоден на це, якби спершу Верховна Рада відповідним чином змінила закони про місцеве самоврядування та місцеві державні адміністрації. Зі створеними ж у Львівській і Тернопільській обласних радах виконкомами і набраними до їх штату працівниками тепер не знають що робити. Коли формували Народну раду як міжфракційне об’єднання депутатів, то я переконав їх не плодити зайвих посад — я і мої заступники стали керівниками виконкому, який створили в складі виконавчого апарату обласної ради для «обслуговування» власне цієї Народної ради. Вона, слава Богу, сама собою припинила своє існування. Час показав, що не варто було й утворювати її: зі 114 депутатів аж 86 записалося в Народну раду. То, власне, яка була різниця між обласною радою і Народною радою обласної ради? Саме тому й після оголошення недовіри голові облдержадміністрації ми попросили керівників, інших працівників департаментів та управлінь ОДА й далі виходити на роботу і виконувати свої функції, яких у них зовсім не забрав виконком у складі виконавчого апарату облради.
Великий громадський резонанс мали недавні вельми підозрілі пожежі в селах Дорі й Татарові Яремчанської міськради, де вогонь понищив старі дерев’яні церкви. Голова облради днями побував там на місці і вважає, що, найімовірніше, спричинили ті пожежі підпали зловмисниками. Цілком можливо, що й членами терористичної групи, засланої в нашу область з іншої держави. Тим паче, що йдеться саме про греко-католицькі церкви.
На останньому сесійному засіданні обласної ради йшлося і про те, щоби з угоди про видобування сланцевого газу на території Івано-Франківщини, укладеної з американською компанією «Шеврон», вилучити як її учасника товариство з обмеженою відповідальністю «Надра Олеська».
— Листа з пропозицією про такий перегляд угоди, — повідомив Василь Скрипничук, — керівництво області вже направило Кабмінові. Якщо це буде зроблено, то Івано-Франківщина матиме додатково ще 10% прибутків від добування сланцевого газу, на які розраховують учасники угоди.