У четвер, 21 жовтня, у приміщенні Калуської центральної бібліотеки імені Тараса Шевченка відбулася презентація книги «Євген Коновалець та його доба».
А презентував її калушанам голова Івано-Франківської обласної ради, свободівець, науковець Олександр Сич, який був автор ідеї перевидання та написав передмову до другого видання. Перевидало її ГО "Інститут наукових студій націоналізму". На презентацію книжки завітав голова Калуської громади Андрій Найда, депутатка облради Оксана Тебешевська, громадськість, пише кореспондентка Бліц-Інфо.
Як відомо, перше видання вийшло друком 1974 року в Мюнхені накладом фундації Євгена Коновальця. За словами Олександра Сича, друге видання доповнено коментарями та фотографіями до тексту, що відображають останні наукові дослідження, доповнюють та уточнюють події та імена, про які йдеться в книжці.
"Ця книжка вдосконалена з точки зору сучасності та науки. Вона вийшла не тільки більша по об'єму, але й по змісту. Радий, що вдалось перевидати цю книгу. Бо зі ставленням держави до книжок, читання, історії, вона б ніколи могла не побачити світ. А книга дуже потрібна. Це практично хрестоматія з української політичної історії 20-30-х років минулого століття. Мова не тільки про постать Коновальця, мова про атмосферу, добу в найменших деталях. Галичина, Наддніпрянщина, еміграція. Різні люди, різні середовища показують, що в той час відбувалося, в яких умовах працював Євген Коновалець",- відзначає Олександр Сич.
Науковець відзначає, що постать Євгена Коновальця сформувала великий пласт борців за незалежність України. Адже, якби не було Коновальця, то не було б Степана Бандери, Романа Шухевича, організації українських націоналістів та Української повстанської армії.
"Євген Коновалець - зразок українського політичного лідера. Він умів єднати людей різних політичних вподобань навколо себе і навколо української ідеї. Але постать Євгена Коновальця несправедливо затінена в українській історії. Про нього забули. Хоч це був феноменальний політичний лідер. І з часом ті, кого він сформував духовно, стали відоміші. Це нормально. Про це мріє кожен вчитель - аби його учні перевершили його самого. Тому про Євгена Коновальця треба говорити, книжки про нього треба читати. Бо це данина вселенській справедливості", - вважає Олександр Сич.
Голова Калуської громади Андрій Найда відзначив, що молодь зараз мало знає видатних земляків, якщо вони не їхні сучасники. Відтак, важливо зацікавити молодь знайомитися з нашими українськими героями, історією.
"Звичайно, всі зараз знають гурт Калуш і Степана Бандеру. Як бачимо, молодь треба зацікавити і це зробити не так вже й легко. Тому добре, що це видання осучаснене, має QR-код. Вважаю, що таких книжок потрібно більше", - зазначає Андрій Найда.
Депутат обласної ради, директор ГО "Інститут наукових студій націоналізму" Ігор Дебенко зауважив, наскільки важливим є це видання у сучасній Україні.
"В сучасній Україні ледь кожен політик хоче створити свою партію. Як то кажуть, єднаймося, але навколо мене. Євген Коновалень був не таким. Він є взірцем політичного лідера, який ставив державу на перше місце, а не власні амбіції. І вмів об'єднати навколо себе представників різних політичних середовищ. Сьогодні Україні такого лідера бракує. Може ця книжка допоможе українцям стати більш єдиними, адже маємо одну мету - розвиток нашої країни", - відзначає Ігор Дебенко.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!