Переселенець став на Прикарпатті успішним масажистом
35-річний колишній боксер з Бахмута (колишній Артемівськ) Сергій Марковський, ставши вимушеним переселенцем, нині є успішним масажистом.
Чоловік із 11-місячним сином приїхав на батьківщину дружини Галини у село Братишів, що на Івано-Франківщині. Із собою взяв спеціальний масажний стіл, адже знав, що масажами зуміє заробити собі на життя. Батьки Галини з радістю прийняли доньку із зятем та онуком І тепер до чоловіка приїздять люди із кількох районів, із різноманітними проблемами, задавненими хворобами, інформують ”Вікна”.
«На Донеччині ми не бідували, — розповідає чоловік. — Мали квартиру та магазин, де продавали побутову хімію. А ще я заробляв масажами, зайнявся цим професійно із 2004-ого року. Закінчив спеціальні курси «Основи проведення оздоровчого, косметичного гігієнічного масажів та «Антицелюлітний масаж», маю сертифікати. Колись така допомога потрібна була й мені самому, через інтенсивні тренування у мене змінилася постава. Я почав цікавитися як можна самому собі допомогти. І так знайшов курси».
Поставу чоловік сам собі виправив. А ще зробив масаж кільком своїм друзям, ті розповіли про нього своїм знайомим, і так розпочалася у пана Марковського кар’єра масажиста. Він виїжджав до не ходячих хворих, недужих після інсультів, спортивних травм. І всіх успішно ставив на ноги. У Братишеві про приїжджого спеціаліста чутки розійшлися швидко. «Сусідка батьків дружини після інсульту два роки не могла ходити. Я вирішив їй допомогти,—пригадує з усмішкою переселенець. — І після кількох сеансів масажу жінці суттєво полегшало, вона стала на ноги». Із того часу двері родини Марковських відкриті для десятків хворих.
Перед масажем Сергій Марковський детально розпитує людей, які в них проблеми, а якщо в когось є ще медична документація, рентгенівські знимки, то вдвічі краще. Приїжджий масажист уміє добре їх «читати». На жаль, більшість людей приходять до мене із вельми запущеними формами остеохондрозів, артрозів, артритів, кокс артрозів, відкладенням солей іт ін. Тому, за словами чоловіка, масажі потрібно робити ретельно. Пан Сергій зазначає, що майже кожен із його сеансів триває мінімум дві години.
Хоча все залежить від проблеми. Якщо, скажімо, треба вправити хребець, то достатньо й півгодини. В інших випадках — ефект відчутний вже після першого масажу. «А ось для того, аби позбутися целюліту, — мовить пан Сергій, — потрібно не менше 12-15 сеансів, включно з медовими, шоколадними та кавовими обгортаннями. Люди мало розуміють, що целюліт — це також хвороба».
За словами пана Марковського, люди із сіл звертаються до нього, коли вже справді їм дуже болить. А на профілактичні масажі їм просто немає часу, бо ж господарство, худоба, городи. Але практика свідчить, що ля того, аби добре та багато працювати, треба дбати про своє здоров’я. Через це бувають і комічні випадки. Так одного разу до масажиста-переселенця приїхав чоловік із сусіднього села, каже, що хребець в нього вискочив, бо із кумом…свиню піднімали. Свиня в машині, а господар—із сильними болями. Для таких Сергій Марковський проводить масаж лише..20 хвилин, а ось, скажімо, коли йдеться про відкладення солей, потрібно 3-4 сеанси.
Щоправда, не всім людям можна робити масаж. Є і певні проти покази. «Так, коли є в організмі запальний процес, інфекційні захворювання, пухлини, то я за масаж не робитиму, — пояснює пан Марковський. — А ще не беруся за дітей, допомагаю лише підліткам від 14 років і дорослим. Останнім — без вікових обмежень».