Політолог Тарас Случик про події в Києві: Якщо не буде розв’язане питання Конституції, то конфлікт розвиватиметься і може перекинутися на регіони
Сьогодні в Києві з новою силою спалахнули вуличні заворушення між силовиками та майданівцями. Спочатку все розпочиналось як «мирний наступ» Майдану для тиску на Верховну Раду, результатом якого мало б бути повернення до Конституції 2004 року. Та схоже події почались розвиватись за зовсім іншим сценарієм.
Кореспондент «Бліц-Інфо» поцікавився в івано-франківського політолога Тарас Случика як, на його думку далі розвиватимуться події чи зможе загострення конфлікту сплинути на владу та чи не призведуть протистояння між силовиками та мітингувальниками до громадянської війни.
На думку івано-франківського політолога Тараса Случика, події, що зараз відбуваються біля Верховної Ради мали б змусити «регіоналів» сісти за круглий стіл і домовитись про повернення до Конституції 2004 року.
«Вона може бути компромісною і зняти всі питання з порядку денного. Але на жаль, на даний момент влад починає діяти за своїм старим сценарієм, готуючи тітушок та провокації, чим навпаки, провокує конфлікт. Навіщо це робиться мені важко сказати. Та все ж тиск з боку громади мав би стимулювати до переговорів. Зараз складається враження, що Партія Регіонів або не розуміє, що відбувається в країні,або цілеспрямовано займається ескалацією конфлікту», - висловлює думку політолог.
Тарас Случик каже, що передбачити подальший розвиток складно.
«Та все ж зрозуміло, що протягом дня буде відбуватись протистояння навколо Верховної Ради. Швидше за все, буде нарада в фракції Партії Регіонів, де буде прийматись рішення чи далі продовжувати ескалацію конфлікту, та можливо, застосовувати силовиків. Або йти на компроміс і все таки повертатись до Конституції 2004 року. У верховної Ради є така можливість. Вона може зібратись навіть вночі, якщо є для цього потреба. Ту все залежить від того, чи є політична воля «регіоналів», адже по суті вони зараз несуть всю відповідальність за те, що відбувається. Адже в опозиції немає окремо голосів для того, щоб «протягнути» у ВР Конституцію 2004 року. Але спільно з «регіоналами» така можливість є. Тобто, повністю вся відповідальність лежить на ПР», - каже політолог.
Случик вважає, що якби «регіонали» зареєстрували постанову опозиції, то ескалації конфлікту б не було.
«Важко визначити, чи є такий перебіг подій чиїмось сценарієм. Думаю, наразі ні в кого певного сценарію. І мало хто зараз знає, що робити далі. Ті, кроки, які б мала зробити ПР, вона їх чомусь не робить. З одного боку. А з іншого боку, з опозиції немає достатньо голосів, але чи ведуться зараз переговори з «регіоналами» поки що невідомо», - вважає Тарас Случик.
Щодо переростання силового конфлікту у громадянську війну, то політолог каже, що про такий розвиток подій говорити не варто
«Громадянська війна – це дуже голосно сказано. Зараз це вуличні протистояння між міліцією, «тітушками» і мітингувальниками. Але оскільки загальні «тренди» встановлює Київ, то цілком можливо, що акції протесту почнуть відбуватись і в областях. Ми це вже бачили на прикладі повернення народу облдержадміністрацій у січні. Я не виключає того, що якщо зараз не буде розв’язане питання Конституції, то конфлікт буде далі розвиватися і може перекинутися на регіони, в тому числі на Прикарпаття», - вважає Тарас Случик.