Понад 18 років прокуратура Івано-Франківської області розслідує справу за фактами штучного голодомору 1946-1947 років у Снятинському та Городенківському районах. Незважаючи на те, що минуло майже 70 років з дня трагедії прокуратура так і не назвала осіб, причетних до знищення прикарпатців.
На думку депутатів Василя Скрипничука та Дмитра Дзвінчука, працівники прокуратури взагалі не розслідували факт голодомору 1946-1947 років. А факт закриття цієї кримінальної справи у 1999 році є таким, що скерований на приховування злочинних дій більшовицького режиму проти українського народу. Про це сьогодні під час сесії обласної ради заявив депутат-свободівець Василь Скрипничук, передає кореспондент Бліц-Інфо.
За словами депутата, сесія облради у 1997 році прийняла рішення "Про голодомор 1947 року в селах області", у якому йшлося про клопотання до прокурора щодо "відкриття кримінальної справи по факту організації і проведення в селах Городенківського та Снятинського районів Івано-Франківської області штучного голоду у 1947 році, тобто здійснення організованою групою умисних вбивств".
"Рішення сесії з матеріалами про голодомор на 49 сторінках були передані у прокуратуру разом із списком 578 осіб, які померли голодною смертю у зазанчених районах. Через півтори року прокуратура повідомила. що матеріалами справи було доведено, що голод виник в основному із-за неурожаю, викиканого посухою. Також зазначено, що в ті роки органи влади проводили збір сільськогосподарської продукції в якості державних поставок. Тож справу закрили. У цьому листі прокуратура також зазначила, що згідно рестрації актів громадянського стану від голоду померло тільки 20 людей. То хіба офіційно задокументований факт смерті 20 прикарпатців не є підставою для прокуратури аби знайти виних у їхній мученицькій смерті, а не закривати кримінальну справу", - риторично поцікавився Скрипничук.
Депутат облради підкреслив, що позицію прокуратури щодо поданих матеріалів про голодомор, було видно з самого початку.
"Окремі представники прокуратури заявляли, що справа про голодомор є неперспективною і приречена на закриття, бо ніхто не зможе зробити висновків, що людина померла від голоду. Вони з самого початку заявляли, що нині людей помирає не менше і що сільський голова не може знати, хто помер від голоду, а хто - від старості. Та лише за липень 1947 у селі Стецева померло 94 особи. Це від старості? Списки осіб, які померли від голоду. підтвердженні свідченням жителів сіл і прізвища свідків та їх місце проживання теж подані у прокуратуру. На жаль, і сьогодні, працівники прокуратура області не бояться гріха і беруть на себе ідповідальність у приховуванні злочинів окупаційного режиму", - заявив Скрипничук, продемострувавши майже ідентичні відповіді з прокуратури у 1999, 2005, 2010 році щодо розслідування у справі про голодомор.
Остання відповідь депутатам Скрипничуку та Дзвінчуку із прокуратури датована лютим 2016 року, де зазначено що справу було закрито у звязку із відсутністю події злочину.