Причина неякісного харчування франківських школярів - ставка на ціну


Громадські активісти після перевірки якості харчування дітей в окремих школах міста організували круглий стіл в управлінні освіти "Що їдять діти в дошкільних навчальних закладах та школах Івано-Франківська".

Під час круглого столу активісти, які проводили моніторниг шкіл та садків разом із фахівцями в галузі освіти намагалися окреслити проблеми якості харчування та напрацювати шляхи їх вирішення, пише Галицький кореспондент.

Як зазначила голова ГО "Мами Прикарпаття" Мар'яна Вершиніна, попри те, що є труднощі із  фінансуванням відповідальності це не знімає. Якість повинна бути.  

За словами фахівців, управління освіти окреслило вимоги до підприємців, які надають послуги в навчальних закладах. Нормативно-правова база щодо організації харчування, яка складається із ста різноманітних документів є в кожному навчальному закладі. Проводять наради-семінари для приватних підприємців, що надають послуги, моніторингове обстеження, відправляють на кваліфікацію поварів тощо.  

На думку голови "Асоціації піклувальної ради Івано-Франківська" та голови комітету із питань освіти та науки при Івано-Франківській ОДА Петра Хмельовського, потрібно запропонувати профільному комітету ввести щоквартальні електронні торги.

"В нас в основному виграють приватні підприємці, а не оптові бази чи виробники. Механізм такий: хто дасть на гривень менше, той виграв тендер", - зазначив Хмельовський.

Натомість голова комітету з конкурсних торгів управління освіти МВК Наталія Карпик, акцентувала, що на 2015 рік було укладено угод з підприємцями на 11 мільйонів гривень.

"Якщо нам би відмінили конкурсні торги - це було б ідеально. Я не маю права відмовити підприємцю. Основний критерій – ціна, а не якість. Сертифікати – папірець", -акцентувала Карпик. 

Тож підприємці надають посвідчення та сертифікати на продукцію, але її якість при постачанні у навчальні заклади не перевіряють.