Приїзд Порошенка: поліклініка, пожежники, помпезність, парадокси


10 лютого Івано-Франківську область в рамках робочого візиту відвідав президент України Петро Порошенко. Він взяв участь в урочистих відкриттях двох медзакладів, багато говорив про Авдіївку та Мінські угоди, передав «надзвичайникам» чотири спецмашини та провів робочу нараду з головами ОДА.

Плюси

Першим пунктом у програмі візиту Петра Порошенка стало відкриття поліклініки у Коломиї. Головний лікар Коломийської ЦРЛ Ірина Садовяк пояснила, що будівництво приміщення було розпочато ще в 2000 році, але закінчити його змогли лише в 2017-му за кошти держбюджету. Власне, це й стало причиною приїзду президента, пише Галицький кореспондент.

«Ми дуже чекали на цей об’єкт, будівля нам вкрай необхідна. До сьогодні і медичні працівники, і пацієнти були змушені бігати з одного приміщення в інше по всьому місту. Спеціалісти 32-х профілів надаватимуть тут допомогу вторинного рівня. Кардіологи, ендокринологи, гематологи, ревматологи, хірурги, травматологи – всі працюватимуть тут», – сказала Садовяк.

Сам президент, виступаючи, нагадав, що востаннє нову поліклініку відкривали на Прикарпатті у 1993 році, і наголосив на важливості потужних децентралізаційних процесів. «Сьогодні ми маємо своєчасне, якісне та непоказушне свято. Раніше об’єкти в експлуатацію часто вводили, прикривши плакатами невідремонтовані стіни та дірки у вікнах. А в цій поліклініці є все необхідне. Знаєте, добудувати це приміщення обіцяв кожен президент, який раніше приїжджав сюди», – сказав Порошенко.

Він також згадав події в Авдіївці та віддав належне бійцям 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади. «Вогняний шквал великокаліберної артилерії, систем залпового вогню БМ-21 «Град», якими били по позиціях наших воїнів і по мирних будинках Авдіївки, міномети, танки – нічого в них не вийшло!» – емоційно сказав глава держави.

Схожий сценарій урочистостей був і в Галичі. Там нарешті завершили корпус лікарні, будівництво якого було розпочате ще в 1978 році. А в Івано-Франківську президент передав «надзвичайникам» чотири пожежно-рятувальних машини МАЗ-5309, переобладнані спеціально для потреб ДСНС. Вартість одного такого автомобіля – близько 4 млн. гривень.

«Шановна високодостойна франківська громадо! Співробітники ДСНС героїчно виконують свою роботу, навіть на сході під обстрілами. Приїхав я сьогодні не з пустими руками, адже забезпечувати ДСНС технікою є прямим обов’язком. В житті завжди є місце подвигу, і не лише на фронті. Нехай ці машини допоможуть вам ще краще виконувати свою роботу!» – наголосив Порошенко.

Президент також згадав загиблих під Авдіївкою бійців АТО, один з яких – Андрій Кизило – був працівником ДСНС. Їх пам’ять вшанували хвилиною мовчання.

Мінуси

Заходи безпеки в кожному місті були серйозні: обшуки, металодетектори, перекриття руху та десятки поліцейських на вулицях. Більшість мешканців сприйняли це негативно, оскільки були змушені об’їжджати та обходити маршрути руху Порошенка, згадуючи його незлим тихим словом.

Іншою річчю, якої в той день не бракувало, було чисто «совкове» намагання підлеглих в будь-який спосіб показати вищому керівництву, що в них все ідеально. До прикладу, на площі перед франківською адмінбудівлею вранці терміново прибрали весь сніг, що в місті робиться дуже рідко. Дороги з Івано-Франківська на Галич та Коломию також почистили – забувши при цьому саму Коломию, де в самісінькому центрі було багато снігу та болота.

DSC_6924-900x586

Чимало було і зайвої помпезності як в оформленні та підготовці заходів, так і в промовах.

А ще відзначились працівники Коломийської лікарні та охоронці тамтешньої події. Перші навідріз відмовилися пускати журналістів у лікарняний туалет (за природною потребою, а не через бажання сфотографувати санвузол) через те, що «все вже помито прибиральницею і закрито на ключ, туалет є в сусідній школі». А другі заявили: «Випустити ми вас можемо, але назад вже не впустимо», надавши геніальне пояснення: «Бо ви по списках». Свободу пересувань простим коломиянам при цьому, слід сказати, не обмежували.

Реакція

Абсолютна більшість користувачів соцмереж сприйняла приїзд Петра Порошенка негативно. Незважаючи на, в принципі, добрі і потрібні речі, з якими на Прикарпаття приїхав президент, люди обурювались перекриттям вулиць та піаром на справах, зроблених за кошти платників податків.

З одного боку, участь держслужбовців у подібних подіях є нормою на Заході, як і серйозна охорона лідерів держав. З іншого – переважно таким займаються мери та губернатори, але ніяк не президенти.

Чи мав сенс цей приїзд Порошенка на Прикарпаття? В цілому, так. Чи додав він йому рейтингу? Скоріше за все, навпаки. Чи потрібно при цьому стільки помпезності та совковості? Питання риторичне.