Прикарпатські енергетики радять, як пережити зиму у теплі
Незважаючи, яка температура повітря буде за віном, зима цього року буде холодною, зважаючи на прогнозоване зменшення споживання газу у порівнянні з минулим роком мінімум на 30 відсотків.
Щоб бути у теплі варто починати думати про варіанти обігріву вже зараз, бо за місяць вже буде запізно. Експерти застерігають населення не зупинятися на найпростішому варіанті – бігти до магазинів і масово скуповувати обігрівачі, адже коли їх всіх ввімкнути, мережі запротестують і область поглине темрява, ще гірше – горітиме проводка, техніка.
Це підтверджують і в енергопостачальній компанії: «Потужності наших мереж розраховані на традиційні види опалення, тобто їх вистачає на ті потреби споживання електроенергії, які є на сьогоднішній день. При максимальному навантаженні, масовому використанні електрообігрівачів, резерву потужностей не вистачить», - зазначає технічний директор ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Олег Сеник.
Однак, не все так погано. Енергетики зауважують, що на трансформаторних підстанціях є так званий нічний провал, а це означає, резерв потужностей є, але його можна використовувати у ночі. Цим у першу чергу можуть скористатися школи, садки, лікарні. Для цього варто замінити газовий котел на електричний нагрівач з тепловими акумуляторами, таким чином вода у котлі буде нагріватися вночі, а використовуватись для потреб вдень.
Перейти на електроопалення можуть і власники приватних житлових будинків. Цей процес забере трохи часу і потягне певні витрати, але хто готовий платити за комфорт при дефіциті газу, варто на це піти, хоча б тому, що взимку будеш і з теплом і з світлом. А перший крок до такої зручності – збільшення дозволеної потужності електромережі. Для цього споживачу треба звернутися до енергопостачальника за отриманням послуги з приєднання електроустановок до мереж, а саме збільшення існуючої потужності у межах 15 кіловат. Підписавши договір з енергокомпанією та, оплативши відповідну плату згідно прийнятих ставок, які, до речі, затверджені НКРЕ і є єдиними по всій Україні, споживач вже через 15 днів отримає бажане світло. При збільшенні потужностей більше 15 кВт терміни і вартість робіт визначаються індивідуально.
Складнішою є процедура збільшення потужностей для багатоквартирних будинків, оскільки тут потрібне бажання всіх мешканців будинку, тільки при такій згоді можна збільшити потужність мереж, що, наприклад, дало б змогу встановити індивідуальну дахову котельню, яка б забезпечувала теплом увесь будинок.
Одним словом, варіанти пережити цю зиму у теплі і зі світлом є, але варто про них починати думати і братися впроваджувати вже зараз. Хоча б подумати про утеплення будинків, перевірити стан вікон, дверей. Можна задуматись і про альтернативні види палива.
Енергетики ж поспішають до початку опалювального сезону ліквідувати найбільш проблемні місця в електромережах краю і готуються працювати в аварійному режимі, поповнюючи запас необхідного обладнання. Щодо переходу на електроопалення будівель, то в енергопостачальній компанії завжди готові вас проконсультувати для цього звертайтеся у філії чи у Центр обслуговування клієнтів. А дізнатися більше про порядок приєднання можна на сайті www.oe.if.ua у рубриці « Споживачам».