Прикарпатські підприємства реалізували продукції на 35 мільярдів
Підприємствами області у 2016р. реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 35 млрд.грн, у т.ч. за межі країни – на 6,1 млрд.грн (у 2015р. – 32,7 млрд.грн та 5,8 млрд.грн відповідно).
У загальному обсязі реалізації 45,9% становила продукція підприємств переробної промисловості, 45,8% – з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, 7,5% – добувної промисловості і розроблення кар’єрів, 0,8% – водопостачання, каналізації, поводження з відходами.
Майже 83% обсягу продукції переробної промисловості реалізовано підприємствами з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності, гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції, харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів та підприємствами машинобудування.
Питома вага області у загальнодержавному обсязі реалізованої промислової продукції склала 2%, що відповідає 14 місцю серед регіонів України. Внесок підприємств області з виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності у загальнодержавний обсяг реалізованої промислової продукції даного виду діяльності склав 7,8%, з виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – 4,4%, з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 4,2%, добування сирої нафти та природного газу – 3,1%, текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів – 2,4%, виробництва хімічних речовин і хімічної продукції – 2,2%.
У розрахунку на одну особу населення області промислової продукції реалізовано на 25,3 тис.грн. Більший, ніж у середньому по області, цей показник у містах Бурштині (591 тис.грн), Калуші (44,1 тис.грн), Івано-Франківську (41,4 тис.грн), Тисменицькому (45,3 тис.грн), Долинському (34,3 тис.грн) та Рожнятівському (32,9 тис.грн) районах.
В обсязі реалізованої продукції за основними промисловими групами 54% займала енергія, 30,7% – товари проміжного споживання, 12,6% – споживчі товари короткострокового та тривалого використання, 2,7% – інвестиційні товари.