Прикарпатські політики та громадські активісти про майбутнє України та завдання для кожного українця (Онлайн)


Цієї неділі Україна відзначатиме 23-тю річницю своєї незалежності. Цей рік був для нас багатим на випробування. Ми пережили криваві події Майдану та анексію Криму. На сході триває неоголошена війна, до українських матерів продовжують надходити трагічні звістки. Та все ж українці не здаються і вірять у перемогу. І вже зараз зрозуміло, що 23 рік незалежності ввійде в історію як рік Єднання українського народу.

Тож цьогоріч кореспонденти «Бліц-Інфо» запитували прикарпатських політиків, громадських активістів та аналітиків, яке майбутнє чекає Україну у контексті останніх подій. А також, що сьогодні має робити кожен українець, щоб Україна стала справді сильною, суверенною та європейською державою.

Василь Карп'юк, письменник

Сьогодні всім потрібно все робити добре. Чим би людина не займалася. Чи то солдат на війні, чи то пекар у пекарні. Час відходити від радянської колгоспної свідомості і бачити себе відповідальним. Як на мене, ми, українці, зараз немало міняємося. Справді переосмислюємо бачення власного місця у світі й Україні. Війна обов'язково закінчиться миром. Щоб він настав якомога швидше, треба встановити мир в своєму серці. В такий час - це складне завдання. Але його виконання буде лише на користь.

Василь Попович, депутат Івано-Франківської обласної ради 

Найперше вітаю з Днем Незалежності. Цьогорічне свято зовсім інше ніж попередні, адже наповнено новим змістом жертовності заради держави. А, отже, заради кожного з нас. Ми є свідками того, як кожного дня героїчно гинуть українці за мирне небо над нашими головами починаючи від Майдану і до сьогодення. Так цей рік є важким для нас, адже революційним шляхом нам довелося змінювати Україну і ще потрібно багато зробити в цьому напрямку. Думаю, що далі нас чекає завершення нової україно-російської війни, яка сьогодні триває. Переконаний, що все завершиться нашою перемогою, адже дух українських воїнів та української нації – є незламним. Приклади героїзму і самопожертви вражають.  Повернення з фронту загартованих у боях українців, які будуть спонукати і вимагати докорінного очищення влади і зміни системи на користь українців. Я вважаю, що це буде другий етап незавершеної Революції Гідності, що має призвести до таких довгоочікуваних змін. Тож  кожен свідомий українець, який не на фронті має демонструвати свою солідарність із подіями, що відбуваються. Бойкотувати все російське: товари, банки, заправки. Допомагати всім українським воїнам та пам’ятати про сім`ї героїв.  Зміна свідомості кожного українця та його моральних цінностей –  є приоритетом. Сьогодні багато хто говорить про те, що старі схеми працюють далі і потрібно знову давати хабарі. Проте, це вибір кожного чи давати їх, чи ні. Тому змінюватись потрібно усім. Підтримувати  процеси, які сьогодні спрямовані на консолідацію українців, незважаючи на географію проживання. І найголовніше - це люстрація влади та всебічний її контроль з боку українського суспільства.Отож,  консолідація, люстрація і контроль та зміна системи влади - це запорука становлення сильної європейської  суверенної України з обов’язковим збереженням української національної ідентичності.

Андрій Троценко, голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації 

В наближеному майбутньому нас чекають гарні святкування Дня Незалежності України. Я переконаний, що  за кілька місяців українському народу вдасться побороти ту загрозу, яка сьогодні не дає можливості спокійно нам спати. Відбити агресію, яка створює надзвичайно багато проблем. Та найголовніше, після того як буде подолана військова агресія, щоб ми мали фінансовий ресурс , щоб забезпечити поступовий вихід із кризової ситуації. Тому що подолати ворога – це буде частина справи, інша частина – країна не має часу для розколихування. Ми повинні дуже чітко налагодити роботу нашої економіки. Саме цей фактор дасть зрозуміти нашим ворогам те, що Україна у післявоєнний час стає сильною та потужною. І з нами не потрібно гратися. Державі необхідно економічно підніматися, щоб люди зрозуміли і відчули її турботу. Також, щоб зрозуміли, що ці жертви, кров, сльози і скорбота матерів не пропала даремно. На цій основі має відродитися держава. Від кожного українця потрібні чіткі прагматичні вчинки. Військовий повинен завзято боронити державу. Лікар повинен лікувати, державний службовець повинен – якісно виконувати свої функції. Журналіст – прозоро, чесно, доносити всю інформацію. Коли кожен добросовісно виконуватиме свої  обов’язки, усе, що він може і вміє – тоді Україна створиться. Тому що Україна – це не територія, це нація, це люди, це суспільство, яке об’єднує певні принципи і бажання бачити себе в цій державі.

Віталій Перевізник, громадський діяч, голова громадської організації «Громадський інститут аналітики»

Україну чекає добре майбутнє, бо у ній сформувалось покоління, що знає ціну Незалежності! А задля того, щоб Україна була сильною європейською державою, кожен українець повинен зробити все від нього залежне, можливе, а деколи й неможливе. Бо наша Незалежність потрібна лише нам!

 

 

Руслан Марцінків, народний депутат Верховної Ради України

Насправді незалежність дається у боротьбі. Немає жодної людини, яка сьогодні нічого не вкладає в те, щоб Україна дійсно стала незалежною європейською державою. Якби протягом 23 років вносили вклади в ідеологічні моменти, в культуру, мову, інформаційний простір, економічну стабільність та енергетичну незалежність нашої держави, то можливо цієї війни і не було б. Тому, зараз нам потрібно боротися як на військовому, інформаційному так і на економічному фронтах. І сьогодні якраз цей етап боротьби, який ми всі повинні пройти, щоб побудувати країну, яка буде наповнена своїм українським змістом. Тепер це основне завдання кожного з нас. На мою думку, якщо ти не вкладаєш в українську ідеологію то ти вкладатимеш кошти в бронежилети, бронетранспортери та інше спорядження. Сьогодні такий лейтмотив перед святом Незалежності. Адже українська незалежність - це в першу чергу боротьба кожного. Кожен українець має свою ділянку, свій «фронт» на якому він може чимось допомогти. Саме тому хтось допомагає на посаді журналіста, хтось на посаді військового, хтось допомагає волонтерським рухом, хтось сумлінно виконує свої обов’язки. Сьогодні такий етап, коли ми знову боремось за свою незалежність.

Юрій Романюк, депутат Івано-Франківської облради 

Ми повинні чітко розуміти, що Україна однозначно переможе. Ми переможемо і Путіна, і Крим, і Росію та всю агресію, яка вчинена проти України. Україна збереже свою територіальну цілісність, незалежність та соборність. Щодо того, що робити? Найперше потрібно боротися, не нити, як казав Азаров не «скігліти». Боронити Україну і заради неї робити все можливе, щоб Україна існувала. Також кожен із нас повинен на своєму місці робити те, що в його силах і його можливостях та в межах його здібностей. Що можемо то робимо, головне не здаватися. Тоді ми переможемо.

Сергій Сивачук, громадський активіст, голова Івано-Франківської організації «Патріот України»

news-image: сивачукГлибоко переконаний, що Україна буде суверенною європейською державою. І останні події це довели це. Вони показали нам, що в Україні проживає достатня кількість людей, яка мислить по-європейськи, по-сучасному. І заради передової країни готова йти на все, навіть жертвуючи власним життям. А найважливіше що українські громадяни нарешті зрозуміли - ми не повинні вимагати щось у держави, і запитувати себе «Що мені дала ця держава?». З'явилась таке громадянське мислення «Що я зробив для того, щоб моя держава була міцною і щоб вона могла посідати якесь гідне місце в міжнародній спільноті?». Українське суспільство, український народ повернувся до розбудови громадянського суспільства. Це дуже тішить. Загалом євроінтеграція – це цивілізаційний вибір. І ми його робимо.Та прикро, що заради цього гинуть люди. Щодня і щохвилини продовжують віддавати своє життя. І в мене особисто вже загинуло близькі друзі. Але будемо сподіватися на краще. Я переконаний, що все це недарма. Оскільки в нас є такі сильні вороги, значить ми все таки ми чогось вартуємо. Зараз та Україна, яка більше двадцяти років була без нормального керівництва стає на ноги. І в цьому процесі залучений весь народ, а не лише його верхівка. Тому вважаю, що кожен українець повинен відповідально ставитись до свого громадянства. Тобто, якщо ти студент – тоді твоє перше завдання вчитися і ставати професіоналом, з тим щоб потім здійснити інтелектуальний, виробничий потенціал України. Потрібно виходити від особистих якостей кожного українця зокрема, але основна риса це відповідальність і самопожертва. Зараз ми стоїмо на порозі творення тієї України, яка буде не завтра, але ми закладаємо підвалини наддержави, яка рано чи пізно повстане. І Україна буде не просто собі одною з країн серед низки таких же, а буде могутньою потужною сучасною державою, з сучасною армією. Проте, для цього зараз нам всім потрібно довго і наполегливо працювати. І це має бути активність не лише на роботі, але і громадянська активність, тобто людина має цікавитись і політичною ситуацією і так би мовити «бути в темі» того, що відбувається в Україні та поза її межами. Нам потрібно більш широко дивитись на речі, не замикатися на кухні і не чекати, що хтось прийде і принесе нам краще життя. В нас громадянське суспільство, і потрібно до процесів, які відбуваються в країні, долучатись кожному. Я - за відповідальне громадянство. Якщо громадяни хочуть гідної країни – то вони повинні її творити, адже просто так вона не візьметься нізвідки.

Микола Вітенко, секретар Івано-Франківської міської ради

Європа починається із кожного з нас, з кожного громадянина. Кожен повинен припинити порушувати закони і має поводитись як справжній європеєць. Потрібно бути більш чесними, добрішими, сильнішими. Адже, ми маємо всі шанси бути європейцями і Європа починається з кожного з нас. У нас зараз є унікальний шанс стати дійсно нацією, сильною країною. Не тільки за формою, а й за змістом. І через теперішні труднощі маємо бути сильнішими, пройти гідно всі випробування, щоб отримати омріяну країну.

Роман Островський, громадський активіст

Найболючішу тему зачіпили. Кожному українцю треба підняти свою дупу і хоч щось зробити для тої України. Хто може давати гроші, той дає гроші. Хто може давати речі, той дає речі. Хто може шити, той шиє. Хто може робити якісь інформаційні речі, нехай робить. Але та байдужість у 60-70% населення – це катастрофа. А що нас чекає? Та не можливо так зпрогнозувати, щоб бачити, що на чекає. Нас чекає видобуток сланцевого газу. Нас чекає зміна власників газової труби – це те через, що зараз уся війна. Ми не знаємо як поведе себе Росія. Нас чекають вибори у Верховну Раду України. Нас чекають до року часу після виборів – нові вибори у ВР. Нас чекає мир на сході. Нас чекає повернення всіх наших Героїв з бойових дій. Це не буде майдан, але буде легенький переворот. Вони приїдуть з претензіями і буде зміна влади. А так поганого нас нічого не чекає. Ми найбільша держава в Європі. Нас може чекати лише процвітання.

Ольга Сікора, народний депутат Верховної Ради України

Те, що відбувається - це ніщо інше як наша боротьба за незалежність. В 1991-му році ми думали, що вона так легко нам далася, а насправді це був тільки початок боротьби. Виявилось, що за незалежність потрібно дуже важко боротись. Цей етап, який зараз відбувається у нашій країні – це боротьба нашого народу, за те щоб наші діти, внуки, наші нащадки жили у незалежній державі. І я щиро вірю, що Україна буде прекрасною незалежною сильною державою. У нас є все, щоб Україна справді такою була. Українці мають родючі землі, ліси, гори, надра, водні ресурси. Усе, що необхідно для процвітання. І за декілька останніх місяців ми всі дуже зміцніли. Тому все в України буде добре. Адже з таким загартованими людьми, які готові завжди боротись - нас чекає дуже хороше і перспективне майбутнє.

Тарас Случик, експерт Інституту Політичної Освіти

Три прості кроки, що кардинально зможуть зміцнити державу, які може зробити кожний громадянин. Перше - це щотижня витрачати не менше 4 годин на волонтерство - прибрати сусідній парк, організувати фестиваль вулиці чи попрацювати безкоштовно спостерігачем в день голосування. Друге це - щороку відвідувати цікаві міста нашої країни. Бо насправді в Україні є що подивитися. У нас багато замків, є місця для промислового та зеленого туризму. Щоб відчути, що країна єдина треба просто нею помандрувати. І третє - це об’єднуватись та брати відповідальність на себе. До прикладу, проводити регулярно зустрічі в дворі з сусідами, створити будинковий комітет чи ОСББ. Бо об'єднані люди в кожному будинку - це згуртована вулиця, а згуртована вулиця - це сильне місто. А сильні міста - це соборна Україна.

Василь Гладій, народний депутат Верховної Ради України

Україну чекає велике майбутнє і український народ заслужив, щоб жити у демократичній європейські, високорозвиненій державі. Зараз ми стали на шлях демократії. І не дивлячись на ті труднощі які є, нам потрібно рухатись цим шляхом, який нас 100% приведе до того життя, яке заслуговують українці. Насправді тільки тепер, на 23 році незалежності ми усвідомили, що зараз відбувається реальна боротьба за незалежність. І для того, щоб ми змогли мати свою власну державу і мати право жити у своєму рідному домі - за це нам треба боротись. Адже у житті просто так нічого не стається. І сьогодні ми це відчуваємо як ніхто. Рецепт успіху – дуже простий: кожен українець повинен відчути свою власну роль у цьому процесі і повинен робити все, що від нього залежить. Вчитель на своєму робочому місці повинен віддавитись повністю і сумлінно виховувати дітей у патріотичному дусі. Це ж стосується лікарів, хліборобів, службовців. Кожен повинен розуміти, що від нього залежить дуже багато. І надіятись треба не на когось, а на самих себе і робити все, аби країна такою ставала. Тому що не прийде цар, князь, який вирішить наші проблеми. Насправді це кропітка праця кожного і усвідомлення, що ми є українці. І якщо кожен матиме таке усвідомлення - то і держава стане справді українською.

Ігор Дебенко, івано-франківський політолог

Події цього року красномовно засвідчили, що наше майбутнє знаходиться в наших руках. Ми самі відповідаємо за себе, за свою родину та за свою країну. І всі наші дії повинні об’єднуватись та консолідуватись навколо цієї ідеї. Події, які відбувались на Майдані засвідчили те, що ми можемо і маємо змінювати нашу державу. Зараз, ситуація, яка відбувається на сході країни засвідчує те, що Україна переходить своєрідний етап переродження та переосмислення самої ідеї цінності української державності. Тепер відбувається трансформація українського духу, української свідомості та українського виміру. Безумовно, ми відповідальні за свій вибір і доля нашої країни залежить від нас. Тому ми повинні рухатись в проєвропейському напрямку, в напрямку дотримання демократичних стандартів. Всі українці мають засвідчити те, що гідність, права та свободи за які стояли люди, і за які пролилась невинна кров, дійсно стали цінністю для кожного з нас. Ми всі можемо і повинні відстоювати це в кожному вчинку, в кожній повсякденній діяльності.