Прикарпатські правоохоронці застерігають від телефонних шахраїв
Надмірна довірливість та відкритість стають тим важелем, який майстерно використовують зловмисники. Їхніми жертвами стають люди різного віку та соціального статусу, а шляхи вчинення постійно змінюються.
Для досягнення своїх злочинних цілей аферисти використовують будь-які способи, вміло граючи при цьому на людських почуттях. Зловмисники розповідають потенційним жертвам страшні історії про близьких і нав'язливо пропонують допомогу, за яку потрібно терміново заплатити.
Головна задача шахрая – викликати стресовий стан людини. Всім відомо, що людина, переживаючи за безпеку родича, готова на все, лише б йому допомогти. Для розв’язання проблеми зловмисники пропонують жертві перерахувати на рахунок мобільного телефону чи банківський рахунок певну суму грошей. На збирання грошей дають дуже обмежений час. Перебуваючи в стані стресу, люди, не роздумуючи, поспішають роздобути необхідну суму. При цьому вони навіть не здогадуються набрати номер самого «затриманого» родича, або зателефонувати в міліцію, щоб упевнитися, що дана інформація відповідає дійсності. До правоохоронців потерпілі звертаються лише тоді, коли гроші шахраю вже передані...
- Не реагуйте на дзвінки від сторонніх осіб, які представляються співробітниками міліції і вимагають грошові кошти.
- Не довіряйте інформації, отриманій від незнайомців по мобільному телефону. Звертайте увагу на номер, з якого Вам телефонують. Завжди перевіряйте таку інформацію, ставте якомога більше запитань та запишіть дані особи, яка Вам телефонує.
- Не піддавайтеся впливу шахраїв.
- Не поспішайте перерахувати гроші на вказаний номер або віддати гроші особі, яка по них прийде — усе це різновиди вдало налаштованої схеми.
Міліція Прикарпаття вкотре радить у подібних випадках: зателефонуйте за номером 102 і дійте згідно інструкцій оперативного чергового. А також негайно зв'яжіться зі своїми рідними та поцікавтесь про їх місцезнаходження. Цим ви убезпечите себе від шахраїв.