Психологи радять іванофранківцям берегти нерви
Сьогодні як ніколи кожна людина щодня отримує свою дозу травматичної інформації. Джерел негативу вистачає: робота, здоров’я, сім’я, щоденні суперечки, а також війна, що забирає життя знайомих та незнайомих.
У розмові з кореспондентом «Бліц-Інфо» клінічний психолог, кандидат психологічних наук Юрій Сидорик розповідає, що сьогодні на людей щодня накочується лавина травматичної інформації з якою необхідно боротись.
«Людям необхідно знати, що не можна все пропускати крізь себе. Сьогодні як ніколи, окрім особистих проблем кожен ще переживає за долю країни. Але якщо все брати близько до серця, людина може впасти у депресію, ізолювати себе від людей і на останок забуватись або алкоголем, або наркотиками», - пояснює психолог.
Якщо сильно переробляти у голові усе побачене та відчуте, то це прямісінька дорога до стресового розладу, який боляче вдарить по організму. За словами психолога, якщо накопичувати маленькі порції негативу, то коли виникне екстремально сильна стресова подія в житті людини – вона отримає важку психологічну травму.
«В такі моменти людина почуває себе безпорадною і не знає, що їй робити. У таких ситуаціях ми подібні до дітей. Адже вони тільки пізнають світ і у незнайомих ситуаціях, вони не знають як діяти. Діти ховаються або ж плачуть і просять допомоги у дорослих. Деякі люди можуть самостійно справлятись і виходити із такого стану, іншим потрібна допомога», - зауважує Юрій Сидорик.
На думку психолога, найдієвішим ліком від такої «недуги» є релігія, віра у те, що є Хтось хто контролює процес і може все налагодити в житті. Це дуже допомагає розвантажити думки та душевні переживання. Ще можна медитувати. Але, щоб не допустити подібного стану в житті варто частіше читати книги, займатись улюбленим хобі та спортом. Щодня робити трохи того, що нам приносить задоволення і відволікає від щоденних негараздів. І в нас все буде добре!