Пункти обігріву облаштували в міському парку Шевченка


В Івано-Франківську відкрили ще один пункт обігріву на стадіоні «Рух». Сюди кожен може прийти зігрітися, попити чаю, зарядити ґаджети, а в разі потреби отримати першу медичну допомогу.

Про це йдеться на сайті міського голови. 

"Маємо запас питної води, маємо технічну воду, маємо чай, печиво. Будь-хто може сюди прийти зігрітися. Ми готові розмістити тут орієнтовно 50-70 людей. Маємо так само і джерела альтернативної енергії, тобто генератори, тобто коли зникне світло, ми готові забезпечити тепло в цьому приміщенні. Маємо окрему кімнату, де мама з дитиною можуть розміститися, чи перевдягнутися, чи погодувати дитину можна», - розповідає в.о. директора КП «Франківськ Арена» Денис Рудницький. 

Тут пункт обігріву працював і минулих років. Тепер, у часі повномасштабної війни, його поповнили генераторами та додатковою кількістю води та продуктів. Адже навколо стадіону є чимало багатоповерхівок, а тому у разі надзвичайної ситуації, сюди за допомогою звертатимуться сотні людей. 

«Тут район достатньо таки насичений, також недалеко парк, недалеко мікрорайон БАМ, недалеко вулиця Чорновола, тому люди зможуть скористатися цим пунктом обігріву. Більше 70-ти пунктів обігріву створено,  також ми ще працюємо, щоби більше 50 пунктів обігріву було створено у разі, якщо ситуація буде погіршуватися», - підсумовує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

І зовсім неподалік, у парку імені Шевченка створили так званий Пункт незламності для наймолодших. Якщо раніше у приміщенні матері та дитини можна було перевдягнути малюків чи нагодувати, сьогодні керівництво парку збільшили можливості приміщення. І навіть під час виключення електроенергії тут можна буде обігрітися чи побавитися з дітками.

«Це є пункт, де діти з батьками, чи там з дідусями, бабусями можуть прийти та тут в нас завжди тепло. Коли нема світла, ми переключаємо на генератор. Тобто опалення в нас є. Можна прийти випити чаю, зробити дитині якесь харчування, щось розігріти. Так само зробили куточок м'якенький для того, щоби дітки змогли без взуття собі посидіти, погратися, доки батьки так само зігріваються чи кавою, чи чаєм», - розповідає директор КП «Центр розвитку міста та рекреації» Руслана Василюк.

Це місце вже віддавна облюбували матері та бабусі, які гуляють у парку з малюками. Зараз, кажуть, стало тільки краще. Відтепер тут можна не лише перевдягнутися, але й на години залишитись з дітками бавитись.

«Це Сашко, ми кожного дня сюди ходимо, переодягатися. Ми від першого дня відкриття. Тут і старша дівчинка ще є. То ми ходимо сюди весь час, переодягатися, грітися. Вдячні керівництву, працівникам, вони нам навіть допомагають: чи руки помити, чи ще щось. Можна от загріти водичку, зробити кашку. Я давно ще приходила з однією дитинкою. І влітку це добре, але найважливіше – це взимку», - переконана бабуся Сашка Лілія Колгушкіна

«Ми прийшли сюди, тому що на вулиці холодно і дитині треба погрітися. В туалет сходити теж там ніде дитині, ми сюди заходимо. Гуляємо кожний день в парку, тому що поруч живемо. І тому нам зручно тут: і переодягти, десь впала у водичку, десь вимазалася, треба помити ручки. Ну ми заходимо частенько», - розповідає бабуся, відвідувачка пункту обігріву для малят Тетяна Курченко.

Для безпеки, у разі, якщо одночасно у пункті перебуватимуть десяток малюків із батьками, адміністрація парку встановила бактерицидний рециркулятор повітря. Це забезпечить захист від вірусних та бактеріальних інфекцій, які часто-густо переносяться у дитячому колективі. 

 «Ця кімната буде служити для людей. І в першу чергу, вона унікальна тим, що вона саме дає можливість людям в зимовий період час у з маленькими дітьми перебути цей час. Тут можна погратися, перепеленати дитину, якщо це потрібно. Також є доступ до гарячої води», - про важливість такого пункту розповів Івано-франківський міський голова Руслан Марцінків.

Працюватиме пункт незламності для наймолодших від 10 ранку і до 6-ї вечора. Однак, у разі надзвичайної ситуації час роботи буде збільшено.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!