Рятувальники та "лісники" проводять спеціальні рейди рекреаційними місцями Прикарпаття


Напередодні травневих свят, котрі, як відомо, багато наших краян проводитимуть на природі, фахівці Управління ДСНС в області і об­ласного управління лісового та мисли­вського господарства здійснюють спеціальні просвітницькі рейди рекреаційними місцями Прикарпаття для того, щоб попередити виникнення лісових пожеж та перевірити готовність до ліквідації вогневих випадків на те­ри­торіях природних парків та заповідників.

Лісові угіддя – найцінніше багатство Прикарпаття, вони є еталонами живої природи, сприятливим середовищем для збереження популяцій рідкісних та зникаючих видів флори і фауни.

На території Івано-Франківщини знаходиться 209 спеціально обладнаних рекреаційних місць, де може одночасно відпочивати понад три тисячі осіб. Тут є усі умови для приємного та корисного проведення часу: столики з лавочками, мангали та місця для розведення багать. Такі рекреаційні зони знаходяться під постійним контролем лісників.

Рятувальники і працівники об­ласного управління лісового та мисли­вського господарства поспілкувалися із пересічними мешканцями на території державних підприємств «Лісівничо-екологічний просвітницький центр» у Богородчанському і «Надвірнянське лісове господарство» у Надвірнянському районах. Впадало в око те, що і дорослі, й зовсім юні відпочивальники розуміли: саме завдяки свідомому ставленню до довкілля ми збережемо природу у її первозданній красі для майбутніх поколінь. Закріпити здобуті протягом розмови знання людям допомогли спеціальні інформаційні листівки.

До боротьби із вогняною стихією готові і лісники. Вони мають спеціальну техніку і спорядження, затверджені комплексні оперативно-мобілі­заційні плани ліквідації можливих лісових пожеж, маршрути і графіки патрулювання лісів. Крім того, є резерв паливно-мастильних матеріалів та протипожежного обладнання для ліквідації можливих загорань і пожеж в лісових масивах, а на дорогах, що ведуть до лісу, встановлені відповідні заборонні знаки.

Усі старання рятувальників і працівників об­ласного управління лісового та мисли­вського господарства спрямовані на запобігання пожежам у природних екосистемах, однак лише їхніх зусиль недостатньо. Кожен із мешканців та гостей мальовничого Прикарпаття повинен внести свою, бодай невелику, лепту, щоб зберегти цей казковий куточок України від нищівної вогняної стихії.