У законопроєкті про мобілізацію є норми, що суперечать Конституції - омбудсмен


Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що при первинному аналізі законопроєкту про мобілізацію виявив норми, які суперечать Конституції.

Про це він сказав в ефірі телемарафону «Єдині новини», відповідаючи на запитання про дотримання прав людини у цьому документі, передає Укрінформ.

«Ми всі маємо розуміти, що ми знаходимося в умовах повномасштабної агресії з боку РФ. Конституція України дозволяє обмежувати права, коли офіційно введено режим воєнного стану. З іншого боку, у законопроєкті не можуть бути прямо порушені права, які зазначені як базові у Конституції. Під час першого аналізу я побачив, що там є деякі норми, які якраз суперечать Конституції», - зазначив омбудсмен.

Лубінець поінформував, що у середу ввечері у нього відбулася робоча нарада з представниками Міноборони, на якій йшлося про необхідність досягнення компромісу – «як з одного боку забезпечити закон про мобілізацію, з іншого – точно не порушувати права людини».

«Я як про одну з прогалин сказав, що треба було, напевно, моїх представників, мене особисто долучити до розробки подібного законопроєкту і, можливо, цих би юридичних невідповідностей не було б», - вважає омбудсмен.

Він сказав, що перед внесенням цього законопроєкту до сесійної зали буде засідання профільного комітету і надана окрема експертна оцінка від нього особисто.

«Ми зробимо так, я в першу чергу кажу про нашу інституцію, щоб права були забезпечені, і з іншого боку, щоб це не перешкоджало виживанню нашої держави та поповненню мобілізаційного ресурсу, про який, наскільки я розумію, був запит від вищого керівництва ЗСУ», - зазначив омбудсмен.



Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!